Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ahhoz, hogy ügyvéd lehessek...

Ahhoz, hogy ügyvéd lehessek mit kell tennem?

Figyelt kérdés

Most 9.-es vagyok és még általánosban 1x évet ismételtem, mert sok volt a családi problémám és lelkileg, így agyilag se voltam a toppon... Szóval az egyik kérdésem az lenne, hogy hátrány lehet ez valahol, "elítélnek" e ezért az emberek?


Egyébként azt már tudom, hogy először 11-12-be ötösnek kell lennem mindenből, meg kell írnom minden érettségit 80-100%-ra és emeltet kell tennem mondjuk töriből. Ezek mellet kell egy felsőfokú angol és egy bármilyen fokú, még 1 nyelvből (esetemben ez az olasz lenne, nem tudom, hogy ez mennyire jó ötlet).


Ezek után, ha felvételt nyertem az ELTE-ájk-ra, akkor minimum öt évig ott leszek. Ha elvégeztem, megírom és megvédem a szakdolgozatomat, majd államvizsgázok.


Innentől már jogász vagyok... Most a kamara által szervezett többéves jelöltképzésre kell járnom, és elvégeznem legalább egy, jogi egyetemen tartott, szakvizsga-előkészítő tanfolyamot.


Ha mindez megvan, akkor elkezdhetem a szakvizsgáimat. Ezeket kb. fél-egy év letenni, ha jól tudom...


Ezek után, úgy tudom, hogy csak le kell tennem az esküt, regisztrálnom kell a kamaránál, vennem kell egy szép öltönyt és már ügyvéd is vagyok.


Tehát íme a kérdéseim:


1. Mindent jól tudok? Nincsen valami amit kihagytam?

2. Ha az egyetemre felvesznek állami támogatással, akkor mely "lépéseknél" kell, és mennyit fizetnem?

3. Kb. hány emberből lesz ügyvéd azok közül akik sikeresen felvételt nyertek az ELTE-ájk-ra?


Ha érthetetlen, sorry :/ Telórol írtam.

A válaszokat előre is köszönöm, valamint minden egyéb infónak örülök! f



2014. okt. 1. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az én válaszomat másoltad ide egy másik kérdéstől, én írtam ezeket a dolgokat.


Egy dolgot nem tudsz jól: "Ezek után, úgy tudom, hogy csak le kell tennem az esküt, regisztrálnom kell a kamaránál, vennem kell egy szép öltönyt és már ügyvéd is vagyok."


Ez ennél sokkal bonyolultabb, és sajnos drágább. Most álltam neki intézni, és kb. kiakadtam rajta...

- irodabérlet/vétel (a lényeg, hogy igazold a jogszabályoknak megfelelő iroda meglétét)

- ügyvédi biztosítás kötése

- kamarai regisztrációs díj befizetése

- illeték megfizetése

- tagdíj megfizetése

- mindenféle nyilatkozat, igazolás, erkölcsi beszerzése

- kérelem beadása...


Az olasz nyelv is teljesen jó amúgy az angol mellett.


Ha államilag támogatott vagy az egyetemen, akkor csak a tankönyveket kell megvenned. (Sajnos az sem olcsó.)


Nem tudom, hány emberből lesz ügyvéd, aki az ELTE-ÁJK-ra jár. Ilyen kimutatás szerintem nincs. Egyrészt nem egyszerre végeznek azok, akik egyszerre kezdtek, hanem össze-vissza csúszkálás van. Van, aki végez öt év alatt, másik csak 6-7... Ráadásul nem megy mindenki ügyvédnek, hisz annyi minden más lehetőség is van.

2014. okt. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Huh... köszi a választ! Sokat segítettél. És igen elképzelhető, hogy tőled schmitteltem a leírást, de tuti nem szándékosan. Kb. az összes hasonló kérdést elolvastam és néhány válasz nagyon megmaradt bennem... Még annyi, hogy nem tudod véletlenül a kamarai regisztrációs díj összegét kb.?

Még 1x köszi!

2014. okt. 5. 20:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Engem nem zavar, nyilván azért írtam, hogy segítsek. :)


A kamarai tagdíj minden Kamaránál változó. A jelölti felvételhez Budapesten 60.000,- Ft körüli összeget kellett fizetni, ügyvédkéntihez meg - attól függően, hogy mind a három év gyakorlatot a Budapesti Kamaránál jelölként töltötted-e - azt hiszem, olyan 130.000,- és 160.000,- Ft körüli.


Ez a regisztráció díja, nem a tagdíj persze. Az külön van, és attól függ, hogy háromhavonta fizeted, vagy esetleg évente egy összegben... Meg változtatják is mindig.


Ez régebbi határozat, de nagyságrendileg stimmel: [link]

2014. okt. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!