Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaság- és pénzügy-matematik...

Gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés, alkalmazott közgazdaságtan vagy pénzügy számvitel?

Figyelt kérdés
Pesten lakom, 18 éves fiú vagyok, jövőre érettségizem. Minden tantárgyból ötös vagyok, de főleg a matek az amiből nagyon jó vagyok és azt szeretem igazán, meg a törit, de a többi nem igazán érdekel. Matekból faktos vagyok, emeltet fogok csinálni, és pénzügyi elemző szeretnék lenni, ezen a három szakon gondolkoztam és nem igazán tudom melyik felelne melyik felelne meg az elképzelésemnek. Főleg azokat kérdezném, akik ott végeztek, ezek nagyon nehéz szakok? Jó matek tudással elvégezhetőek? tanulás mellett maradt szabadidőtök? Hol érdemes elvégezni?

2014. okt. 5. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

Ha az elemzés érdekelés jó vagy matekból akkor nagyon javaslom az elemző szakot, nagyon keresettek, de tény, hogy kb mintha egy matek szakot végeznél az ELTE-n csak meg van spékelve közgázzal és pénzüggyel.

A pénzügy számvitel sztm nem nehéz, tudom, hogy sokat azt fogják mondani, hogy de...azonban nem kizárólag matekos skillek kellenek hozzá. Nem nagy cucc sztm lediplomázni psz-en se a Corvinuson, se a PSZF-en.

Én Pszf-es vagyok és ha a psz mellett döntesz, akkor a PSZF-et javaslom, mert sokkal gyakorlatiasabb a képzés és utána egy Corvinus msc...én így csináltam és bejött.

2014. okt. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

"de tény, hogy kb mintha egy matek szakot végeznél az ELTE-n csak meg van spékelve közgázzal és pénzüggyel"


Azért ennyire nem "vészes" a helyzet. :)

A gazdaság és pénzügyi mat. nem egy matekszak, csak matekos (a sima matek jóval mélyebb és nehezebb).

Érdemes elkezdeni, jól lehet vele keresni, ha végeztél.

2014. okt. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

arra gondoltam, amikor azt írtam, hogy mintha matek szakot végeznél az ELTE-n, hogy dominánsabb a matek fókusz a gazd. elemző vagy mat. elemző szakon kategóriákkal,mint a pénzügy-számvitel szakon :)

természetesen geometriával nem nagyon fogsz találkozni, max analízisnél a nyeregpont kiszámításakor, de ahhoz sem kell feltétlen térlátás...inkább a függvényelemzésekre és később a valszámra mennek rá...azt viszont számonkérik...statból, ami érdekes lehet a hipotézis vizsgálat, érzékenységvizsgálat, döntési fák stb...ráadásul gazd elemzőn van számítógépes modellezés is ugyan fakt tárgy,de ha ilyen irányba gondolkodsz érdemes felvenni

egyébként most a Corvinus msc-n szintén van két félév matek és volt három vizsgapélda, amibe beletört az ELTE-sek bicskája...bár lehet, hogy ez a pubban elfogyasztott sör menyiségének is köszönhető :)

2014. okt. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
17%
Az ELTEconnak is érdemes utánanézned.
2014. okt. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!