Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Romániába élek, de magyar...

Romániába élek, de magyar állampolgár (is) vagyok, tovább szeretnék tanulni Magyarországon! Sok mindenben tanácstalan vagyok, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

utána olvastam a felvi.hu-n de vannak dolgok, amiket nem értek és kérlek segítsetek !!

Mi alapján vesznek fel engem bárhova is, hogy működik a pontszámítási rendszer ? ugyanúgy beszámítható nekem a román nyelvvizsga, mint az angol ? mennyi a valószínűsége hogy államilag támogatottan is felvesznek ? van-e esélyem kollégiumba bejutni ?



#iskola #felsőoktatás #pont #Erdélyi magyar #pontszámítási rendszer
2014. okt. 6. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Na nem friss, de hasonló helyzetben voltam én is néhány éve. Szintén EU-s állampolgár.

Pontszámítás: az utolsó bizonyítványok és az érettségi után kapsz pontokat, plusszpont jár ha emelten érettségizel, nekem pl. az államnyelvi emelt szintű érettségimet felsőfokú nyelvvizsgaként számították be. Azóta már variálgattam a pontszámításon (pl. amikor én jelentkeztem akkor olyan 200 pont körül volt a maximum most meg már a duplája) de a lényeg nem változott: tanulmányi eredmények után jár, ha eléred a ponthatárt, akkor bent vagy, mivel eu- polgár vagy ezért államilag támogatottra is mehetsz. Kollégiumba szerintem simán, ott azt is nézik, hogy mennyit kell utaznod (km, idő, pénz) a suliig.

2014. okt. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
* nem én variáltam a pontszámítást :D
2014. okt. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
+pontokat lehet kapni nyelvvizsgára (úgy tudom b2-es amit te kapsz a román érettségire az 27 pontot ér, +angol közép az is 27 pontot ér, felsőfokú érettségi az 50 pont, továbbá +pontot lehet kapni országos versenyen elért eredményre is pl.) maximum 100 ilyen +pontot gyűjthetsz ki, és a többi pontot 2 dologra kaphatod, vagy az emelt szintű érettségit(iket) veszik figyelembe vagy az utolsó évi médiádat bizonyos tantárgyakból és az érettségi átlagodat ,ezt nem tudom milyen arányban :/. Tesómnál így van, amúgy felvin van megadva telefonszám, anyum megcsengette és ott válaszoltak a kérdésekre, és emailban is válaszolnak úgy tudom.
2014. okt. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!