Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti hogyan folytatnátok tovább?...

Ti hogyan folytatnátok tovább? Kicsit összetett kérdés úgyhogy a többi lent.

Figyelt kérdés

25 vagyok, van egy diplomám, melyet környezettan szakon szereztem (bsc), ezután álláskeresésbe fogtam, de rájöttem, hogy ez semmire sem jó. Elkezdtem a környezetmérnök msc-t, de az első félév után otthagytam, mert az az érzésem támadt, hogy lesz még egy felesleges diplomám, amivel megint nem fogok tudni elhelyezkedni. Jelenleg van még 3 államilag támogatott félévem, és szeretnék belevágni egy teljesen más irányba. Ez pedig a mérnökinformatikus. Kb. 10 éves korom óta bütykölök számítógépeket mind szoftveresen, mind hardveresen, de papírom nincs róla és ezért döntöttem úgy, hogy szerzek egyet. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek hol és milyen képzésben lenne érdemes a fentiek figyelembevételével elkezdenem ezt a szakot?

ui: ne kérdezzétek miért mentem környezetvédőnek, ha az informatika érdekelt... magam sem tudom megmondani :/



2014. okt. 6. 15:10
 1/3 A kérdező kommentje:
Én elsősorban a felsőfokú szakképzést néztem ki, mivel csak négy féléves a képzés, és informatika érettségit sem igényel.
2014. okt. 6. 15:12
 2/3 anonim ***** válasza:
A felsőfokú szakképzést hagyd a bánatba! Semmire nem jó, annál egy OKJ is százszor többet ér, mert az legalább szakmát ad. Szerintem csinálj egy BSC-t belőle, kicsit nehezebb, de jobban megéri utána. A három államilag támogatott félév alatt pedig talán össze tudsz szedni annyi pénzt, amennyi ahhoz kell, hogy befejezd az alapképzést.
2014. okt. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Akkor mi értelme van a felsőfokú szakképzésnek? Én úgy képzeltem ez az OKJ és a bsc között van... A bsctől kicsit tartok hogy nehéz lesz, meg az nagyobb fontos tény hogy +4 félévet kellene fizetni érte.
2014. okt. 6. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!