Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség vagy a hasonlós...

Mi a különbség vagy a hasonlóság a business administration és a human resources (HR) között?

Figyelt kérdés

Dániában van találtam ezt a business administration szakot, de nem igazán tudom, hogy pontosan mit is takar ez, mennyiben azonos vagy különböző, mint itthon egy hr szak.

Pályaválasztás előtt állok, nem tudom melyiket tanuljam. Melyikkel érek többet, business administrationnal vagy hr-rel? Ha business szakon végzek, be tudok tölteni hr-es pozíciókat?



2014. okt. 7. 23:03
 1/6 anonim ***** válasza:

A business administration az magyarula gazdálkodás managment szak.A human resoures pedig az emberi-erőforrás managment.

Keress rá pl a BGF-en a mintatantervekre és nézd át, hogy melyik fekszik jobban.

2014. okt. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hasonlónak tűnik mindkét szak, a nyelv, jog, infó, számítások, statisztika, ezek ugyanazok mindkét területen. Mindkét helyen közgazdász diplomát kapsz, csak más van utána írva. Nekem az jött le belőle, hogy a business szakon több a pénzügy, ott gondolom több a számítás, kicsit egysíkúbb a munka, számok... a hr-ben több pszichológia is van, nekem a hr szimpatikusabb. De viszont egy business szakkal lehet többet lehet keresni külföldön. Bár ki tudja, végül is mindkét diploma közgazdászi diploma, valamennyire hasonlít egymásra mindkettő, és szerintem mindkét szakkal el lehet helyezkedni akár banknál, akár vállalatnál, szóval sok helyen. Én olyan sok különbséget nem látok a két szak között. Szerintem ahova jó az egyik diploma, oda talán a másik is jó. Ugyanis hr-esnek még pszichológust is felvesznek, bár a hr szakon végzetteket előnyben részesítik. De szerintem olyan sokban nem különbözhet.
2014. okt. 8. 01:23
 3/6 A kérdező kommentje:

Mondjuk nekem a matek nem az erősségem, de ez inkább szól üzletről, érdekérvényesítésről, kapcsolatteremtésről, statisztikáról, mintsem matekról. Talán felvesznek ugyanoda, ha egyik vagy másik diplomám van, nagyon nem számít szerintem. Az alapok ugyanazok mindkét szakon.

Előbb néztem a business administrationről egy videót, abban azt mondták, hogy abba beletartozik a hr is. De gondolom hr-rel is el tudok menni akár bankokhoz vagy komolyabb vállalatokhoz dolgozni.

2014. okt. 8. 01:30
 4/6 A kérdező kommentje:
De ha belegondolok, itthon a legtöbb politikusnak is vagy közgazdász, vagy jogi diplomája van. Mondjuk én soha nem hittem volna, hogy közgazdász akarok lenni, mert utálom a matekot, de ellenben a pénzügy, a vállalatszervezés, a pszichológia, ezek érdekelnek, illetve a jog, infó, nyelv, ez se áll messze tőlem.
2014. okt. 8. 01:40
 5/6 A kérdező kommentje:

Ha ez kb. így van, ahogy leírtam, már csak az lenne a kérdésem, hogy hol tanuljak tovább, Dánia vagy Mo?

Ha elvégzem az egyetemet, mindenképp külföldön akarok élni, nem ebben a koszoskorruptcsövescigány országban.

Ha tehetném, már most kimennék, de nem tudom, hogy jó választás-e a külföldi egyetem olyan szempontból, hogy csak középszinten tudok angolul. Ha itthon tanulnék, akkor meg nem is lenne angol órám, ami szintén rossz, ha utána ki akarok menni.

Az lenne talán a legjobb, ha kimennék egyetemre, és ott valahogy megtanulnék normálisan angolul. Bár nekem a hr szimpatikusabb, és Dániában csak business administration van. De állítólag beletartozik valamelyest a hr is. Nem tudom, hogy ezzel mi legyen. Előbb-utóbb úgyis kimennék, akkor már inkább előbb, mint később. Kint szerintem sokkal többet kellene tanulnom, ebben biztos vagyok. Talán a business administration nehezebb, mint a hr. De ha egy jó, szép, fejlődő országban tanulok, talán nekem is sokkal több kedvem van az élethez, mintha itt Budapesten kell közlekednem, és már azt is sértésnek veszik, ha 1 másodpercnél több ideig nézek valakit.

2014. okt. 8. 01:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem minden úgy van ahogy elképzeleted.:)

HR-es diplomával nem mehetsz el pénzügyi területre dolgozni,mert nem fognak felvenni, csak HR területre.

A HR-en lehet, hogy az alapozó tárgyak hasonlóak, de nem ad megfelelő szakmai támogatást, hogy te egy komolyabb cégnél pénzügy dolgozz.:)

Én mindenképpen kimennék Dániába, a helyedbe. De úgy tudom, hogy angol vizsgát kell tenned a felvételihez, talán itt is kérik a TOELF-et, általában az európai egyetemeken ezt szokták. Ezen megfelelő szinten átmenni közép szintű nyelvtudással nem igazán lehet. Szóval érdemes kicsit mélyrehatóbban foglalkozni a nyelvvel.

ha a lehetőség adott, akkor menj ki, ott úgyis fejlődni fog a nyelvtudásod és belerázódsz.

A business administration azért egy jóval megalapozpttabb és kvalifikáltabb diplomát ad, mint egy HR-es.

Akkor, hogy érts, egy bus.admin diplomával lehetsz HR-es, de egy HR-es diplomával nem lehetsz pénzügyes.

(nyilván itt a pénzügyet, szélesebb spektrumon értem)

Egyébként egy külhoni végzettség reputációja azért nagyobb.:)

2014. okt. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!