Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Földrajz vs. Környezettan?...

Földrajz vs. Környezettan? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Melyiknek van jobb jövője?
2010. jan. 23. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:

A környezettan alatt te egy olyan tárgyat értesz, ami magába foglalja földrajzot, a kémiát, biológiát és a fizikát is?


Ha igen, akkor természetesen ja. Emelt óraszámban ennek több értelme lenne, mint külön-külön mindnek.

Fakultáción persze lehetne mindegyik külön is.

2010. jan. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát ezek fősulis szakok, szal úgy kérdezném, hogy melyik az erősebb, melyikkel lehet jobban elhelyezkedni?

Azt nem tudom, h a környezettan hogy működik, mit tartalmaz pontosan, csak annyit, hogy van benne föci is! A ponthatár a környezettanra alacsonyabb, persze ez nem jelenti azt, hogy rosszabb, de mégis melyik az erősebb, melyik a jobb?

2010. jan. 23. 21:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor gondolom téged a földrajz érdekel a legjobban a reál tantárgyak közül. Én is hasonlóan bizonytalan voltam tavaly, mert-e két szak között vaciláltam. Földrajzos érdeklődésű voltam leginkább, viszont a környezetvédelem, és a környezettudatos élet is nagyban foglalkoztatott, és azt hallottam, hogy egy ilyen végzettséggel többre mész, mint földraj szakkal. Viszont voltak bizonyos dolgok, ami miatt mégsem módosítottam sorrendet (mert nagyon sokat gondolkoztam, hogy berakjam e a környezettan első helyre). A környezettan szak ugyanis magában foglalja az összes természettudomány széleskörű ismeretét (kémia, fizika, biológia és persze földrajz). Írni is kell év elején szitfelmérőt azt hiszem kémiából meg fizikából, és ha nem sikerült, felzárkóztató kurzuson veszel részt, amit kötelező első félévben elvégezned. Nekem sose ment a kémia, de főleg a fizikához nincs érzékem, ezért inkább föci mellett döntöttem. Nem bántam meg, nekem személy szerint nagyon tetszik a szak. Hogy mennyit érsz vele? Igazából csak akkor derül ki, mikor kikerülsz a munkaerőpiacra, az egyértelmű, hogy nincs könnyű dolguk az ilyen típusú szakembereknek. De mielőtt itt ledegradálom a szakomat az a helyzet, hogy több ismerőősöm is környezettanra jár, és ők nem sok pozitívat kaptak oktatóiktól az elhelyezkedésről. Az az á, ami ilyen típusú embereket foglalkoztat, még nem igazán van kiépülve az országban, de szerintem ez ne tántorítson vissza senkit, főleg aki még csak most fog felvételezni.
2010. jan. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De akkor még is mi vonzza az embert a földrajz, meg környezettan szakra, ha tudja, hogy úgy sem tud elhelyezkedni vele? Tudom, hogy magam ellen beszélek, mert én is oda akarok menni, de egyes emberektől azt hallom, hogy nagyon jó és jó helyed lesz a munkahelyeden, meg könnyen keresel vele pénzt, mástól, meg hogy semmire sem mész vele! Már kicsit kezdek csüggedni, mert félek, hogy ha meglesz a diplomám is, akkor sem megyek vele semmire és állhatok sorba segélyért! Miért nem segít az iskola az elhelyezkedésben? Miért tanítanak ilyeneket a fősulikon, ha semmire sem megy vele az ember? :S
2010. jan. 24. 11:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Na azért nem azt írtam, hogy nem lehet vele elhelyezkedni, csak nehezebb mint pl. egy mérnöknek vagy közgazdásznak. Igenis lehet vele érvényesülni, sok kapcsolat és szerencse is kell hozzá, na és persze, hogy le
2010. jan. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
na szóval folytatom, csak vmiért elküldte.....szóval az is fontos, hogy legyél jó a szakmádban, érdekeljen a dolog...És hidd el szükség van ilyen típusú szakemberekre is, és ezt egyre több helyen látják be. Aki igazán akar és rámenős el fog tudni helyezkedni, nem egy ilyen embert ismerek..Ja és amiről ugye még nem volt szó...hát szerinted a földrajztanárok milyen szakon végeznek? Régen volt külön tanári szak, de ma már a leendő geográfusok és tanárok is ugyanott kezdik el tanulmányaikat. Mindenesetre ez ne tántorítson el!!!!!! Nagyon jó, hogy van, ami érdekel, és sokkal jobb olyan dolgot tanulni, ami érdekel, mint valami száraz anyagot, amit csak azért tanulsz meg, hogy egyszer legyen vmilyen végzettséged. És emiatt most még ne görcsölj, hisz még csak most fogsz felvételizni, MIRE TE ELVÉGZED MÉG SOK VÍZ LE FOG FOLYNI A DUNÁN!!! És hidd el, addig eljutni se lesz könnyű., szóval ha bekerülsz elsősorban arra koncentrálj, és ne mindig ez izgasson.
2010. jan. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a bátorítást, jobb lett a kedvem! :)
2010. jan. 24. 20:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Szívesen. Hidd el, teljes mértékben átérzem a helyzetedet!! Ha kérdésed van, nyugodtan írj, és egyébként ez melyik egyetem, ahová akarsz menni?
2010. jan. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!