Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvételi pontoknál hogy...

Felvételi pontoknál hogy számolják ki a pontjaim választott tárgyból, ha nincs utolsó két évi jegyem? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Biológiát választottam érettségi tárgynak, emeltezni szeretnék, de nincs órarendben fakultációi (a tanár tart, úgyhogy nincs baj a felkészüléssel, de jegyet nem kapunk). Az pontoknál felvételinél az utolsó két év jegyei számítanak, de nekem 9-10.ben volt csak biológia, tehát nincs utolsó két jegyem. Tudják valahogy számolni így is a pontokat, vagy mindenképp kellene jegy 11-12ben is? (Remélem érthetően fogalmaztam, előre is köszönöm a válaszokat :) )

2014. okt. 14. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
persze hogy lehet, nekem sem volt utolsó 2 évben biológia és szerintem a legtöbb iskolában ugyanígy van, simán beszámítják az utolsó 2 évet amelyikben volt órád
2014. okt. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De fakultációd sem volt? (Elírtam egy az-t, bocsi) :)
2014. okt. 14. 17:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó két év nem a 11-12-et jelenti, hanem azt az utolsó két évet, amikor tanultad. Pl. aki kémiából érettségizik, ő is 10.-ben tanulta utoljára, tehát a 9-10 év végi jegyet kell majd megadni, mert neked ez az utolsó két év.
2014. okt. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nem volt fakultációm, a "sima" biológia jegyet számították be
2014. okt. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó 2 évi jegy azt jelenti, hogy utolsó 2 évi jegy az adott tárgyból.


De van itt egy kis képzavar. Az, hogy mi az 5., választott érettségi tárgyad, semmit nem befolyásol abban, hogy melyik tárgy év végi jegyeit választod a tanulmányi pontok számításához. Az is egy teljesen másik téma, hogy mi a felvételi tárgy az adott intézménybe.


A tanulmányi pontok (200) felét (100) az alábbi tárgyak utolsó 2 év végi jegyének összege adja: matematika, történelem, magyar nyelv és irodalom, egy idegen nyelv és egy természettudományos tárgy. Utóbbi kettőt te választod a meghatározott körből, nyilván az alapján, hogy melyik a legjobb.

A pontok másik fele (100) az alábbi érettségik százalékos eredményének összege osztva 5-tel: matematika, történelem, magyar nyelv és irodalom, egy idegen nyelv és egy szabadon választott tárgy. Itt is él, hogy a legjobbakat érdemes választani.

Az érettségi pontok (200) a két felvételi tárgy érettségi százalékának összege.


Tehát egy példa.

A 2 felvételi tárgy: matek és magyar. Az a term. tud. tárgy, aminek az utolsó 2 év végi jegyét beszámítod: fizika. A tárgy, amiből ötödikként érettségizel: német nyelv. Ez egy lehetséges kombináció.

2014. okt. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!!!
2014. okt. 15. 06:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!