Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova tovább? Középiskolát...

Hova tovább? Középiskolát keresek!

Figyelt kérdés
A pincér,cukrász szakma érdekel a legjobban.Nem szeretnék egész éltemben számítógépek előtt ülni és nem igazán érdekel ez.Viszont nem nagyon jó a fizetésük,és nemszeretnék felnőtt koromban pénzügyi gondokat.Mondhatom,hogy nagyon jó tanuló vagyok.de nem tudom eldönteni,hogy minek tanuljak tovább. :) köszönöm a segítséget!

2014. okt. 15. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Merre fele keresel? Mert pl. ha szombathelyi vagy hiába ajánlok középsulit Debrecenben. Esetleg egy várost írsz? Ha véletlen egy városban lakunk segítek :)
2014. okt. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
egyetértek az előzővel :)
2014. okt. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szlovákia-Dunaszerdahely :)
2014. okt. 15. 22:14
 4/11 anonim válasza:
Én közgazdaságot tanulok mivel az az egy amelyikhez valamenyire jobban kötödök bár nem igazán ismerek olyan iskolát amilyet keresel , de egyet tudok a Gundel Károly Vendéglátói és Idegenforgalmi szakképző iskola
2014. okt. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Iskolákat én is tudok :) azt szeretném kérdezni,hogy felejtsem el azt ami érdekel,mert sosem lesz belőle jó pénz és tanuljam azt ami nemérdekel, de mégis megélek?! Köszönöm :)
2014. okt. 15. 22:21
 6/11 anonim válasza:
Én közgazdászként simán meg élek majd mivel sok helyen el tudok helyezkedni én egyrészt azért választotam ezt a sulit ahol most vagyok meg érdekel is ez .
2014. okt. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
hát jó neked :)
2014. okt. 15. 22:31
 8/11 anonim ***** válasza:
Menj szakközépbe, ahol van turizmus-vendéglátás vagy ahol ahogy hívják, ott van szakmai gyakorlatként valamennyi pincérkedés, sütés-főzés és érettségit is ad, mintha csak szakiskolában tanulnád. Ha elvégezted el tudod dönteni mit szeretnél, másfelé tovább menni vagy ezen a szakon egyetemre vagy annyira tetszik, hogy utána kimondottan cukrász OKJ-re vagy technikumra mész. Így van 4-5 éved kitalálni, mit szeretnél, de be is kóstolsz ezekbe a szakmákba.
2014. okt. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Amúgy arany középutat keress, amivel meg is élsz, mégha nem is keresed magad halálra és érdekel is.

Ha nem szereted amit csinálsz sose leszel igazán jó benne és belefásulsz, de az se jó, ha elvégzel valami olyat, amiből jó ha 4 kell az egész országban, de van 100 jelenkező. Neked kell tudni mit tudnál 40 évig csinálni és jó is vagy benne. Én jó vagyok a reál tárgyakból, de pl. ettől még utálom a fizikát. Vagyis tudnék mérnök lenni, de jó eséllyel utálnám és csak szenvednék vele, ezért tanulok gazdaságin.

Amúgy az igazán jó cukrászok tudnak jól keresni, de ehhez nagyon sok szakmai tapasztalat kell és alapból nagyon jó kézügyesség. Aztán árulhatják többtízezerért (ha nem többért) az esküvői és szülinapi tortákat. Picérként meg ha beszél angolul folyékonyan és mellette német, francia, spanyol, olasz közül megy 2 társalgási+szakmai szinten luxushajókra vagy elegáns éttermekbe is bekerülhetsz, ahol nagyon jó a fizu. De ehhez is soktapasztalat kell.

2014. okt. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
óó már hogyne lehetne megélni belőle? Ha nagyon ügyes vagy és elhivatott nyithatsz majd egy saját különleges cukrászdát is akár,csak addig halmozz fel hozzá tőkét és tanulj sokat,ha van egy kis eszed menni fog:) hajrá!
2014. okt. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!