Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van egyáltalán értelme továbbt...

Van egyáltalán értelme továbbtanulnom?

Figyelt kérdés
Idén nem jutottam be egyetemre,mert kb csak össze-vissza beadtam magas pontszámú helyekre. Szörnyű volt az elmúlt 2-3 évem, családi válság utána betegség egyebek. Konkrétan apám verte anyám,nem volt pénzünk,el kellett bújdokolnom így semmi életkedvem/motivációm nem maradt. Aztán apám elköltözött rajtam meg kijöttek ilyen pszichés betegségek,amik szintén nehezítették a dolgom ki se mertem menni az utcára se. Szívem szerint orvos lennék,kutató vagy pszichológus de ezekhez mind sok idő és pénz kell,ami a családi hátterem mellett nem engedhetek meg magamnak. Hogy bírnék ki egy orvosit,ha közbe a szüleim nem akarnak eltartani? Vagy egy pszichológiát,ha az összes diákmunkás pénzem arra megy el,hogy a kajától kezdve a tankönyveken át,ruhák stb. tehát mindent én fizetek. Van ennek a nyűglődésnek értelme egyáltalán? Mit tehetnék?
2014. okt. 17. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Hmmm nehéz kérdés. Én az orvosiról tudlak tájékoztatni, mert oda járok.

Orvosiról a téged érintő legfontosabb infók a következők. Az orvosi minimum hat évet jelent az életedből. A társaság felének van ez hét-nyolc is. Dolgozni mellette nem lehet. Nyáron szinte minden évben gyakorlatok vannak, tehát akkor sem lehet. Tehát marad a diákhitel és az ösztöndíjak. A szabadfelhasználású diákhitel max összege 50000 forint. Az ösztöndíjak összege változó, te szerintem egy 20000-t minimum kapnál. Az orvosi továbbá nem kifejezetten olcsó egyetem, de azért túlélhető, ugyanis szinte mindent meg lehet könyvtárból innen-onnan szerezni. Ennyit az anyagiakról. Ami magát az egyetemet illeti, nagyon könnyű megbukni. Nagyon könnyű elszúrni vele milliókat, ugyanis ha elkezdted a mostani rendszerben az első évet követően nem igazán tudsz kiszállni a játékból.

2014. okt. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az orvosi által generált iszonyatos stressz nagyon ki tudja hozni a mentális problémákat, depressziót, dysthimiát stb.
2014. okt. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sok a gazdag diák, akikkel szemben te anyagi hátrányból fogsz indulni, ez probléma lehet.
2014. okt. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
durva
2014. okt. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocsi csak fennakadtam a trágárságszűrőn, nem tudom, hogy miért, mert háromszori átnézésre sem találtam semmi olyat a mondanivalómban ami gáz lenne, szóval az első komment folytatása következik, és még egyszer elnézésedet kérem.


Tehát rizikós az egész. Ráadásul sok a gazdag, sznob diák, akikkel szemben te anyagi hátrányból fogsz indulni, ez frusztráló lehet. Az orvosi által generált iszonyatos stressz nagyon ki tudja hozni a mentális problémákat is, depressziót, dysthimiát stb.

Amik a pozitívumok, a sok bunkó mellet rengeteg rendes embert fogsz megismerni. Olyan szakmát fogsz tanulni, ami az egész világon keresett. Az orvosi után a szakválasztással gyakorlatilag újra pályát lehet választani. Magyar viszonylatban most azért elég normális fizetést össze lehet hálapénz nélkül, legálisan hozni közvetlenül végzés után is.

2014. okt. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!