Mit tudnátok nekem erre mondani jó tanácsként? Mit tanuljak így,

Figyelt kérdés

Kedvenc elfoglaltságom az olvasás.Szeretek írni, jegyzetelni is. Örömmel tölt el néhány sorban megfogalmazni valamit. A reál tárgyakkal annyi problémám van, hogy nagyon sok időbe telik, míg megtanulom; meg tudom tanulni de sok időbe telik míg megértem a részleteket, de ha megértem, ez is jó érzéssel tölt el.Bár mondom, nehezen fogok fel reál dolgokat, kín nekem.

A reál tárgyak közül a biológia megy addig, míg csak olvasni kell, és a logikus menet is írva van, nem kell számolni. Jó a memóriám. Amit megtanulok, jól áttudom adni a hallgatóságnak. Humán tárgyak közül inkább a történelem érdekel, de ebből sem minden.

Olvasni azt szeretek, ami érdekel. Színtévesztőként bizonyos szakmák kihagyva.



#humán?
2014. okt. 17. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért nem mész akkor tanárnak, hisz az alapjai megvannak ahhoz, hogy jó tanár lehess. Vagy valamilyen kommunikációhoz kapcsolódó szakra.
2014. okt. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Milyen tanárnak gondoltál el?(fiú vagyok)
2014. okt. 17. 18:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Magyar-töri szakosnak, ezekhez aztán kell a jó memória, de nem kell számolni. Illetve hogy úgy tudd előadőadni, hogy a diákok ne aludjanak be rajta. De ha ezek nem is tetszenek, valamilyen humán szakos tanárnak jó lehetnél.
2014. okt. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy fiúként is simán lehetsz tanár, nekem volt férfi töri tanárom, nagyon szerették, hihetetlenül jól elő tudta adni az órákat. Csak ha már így külön írtad, hogy fiú vagy, még lehetsz simán tanár.
2014. okt. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elgondolkodtató, amit írtatok. Csak az a baj, hogy nagyon sokan mondták már nekem, hogy a mai világban tanítani már nem lehet, ráadásul azt mondják felesleges tanulás lenne, mert nem fogok munkát kapni. Ez komoly. Ezt egy töri szakos tanár mondta.
2014. okt. 18. 10:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan, akik ezeket tanítják már idős tanárok, mert kevesen tanulnak ma már magyar, töri vagy természettudományok tanárnak. Mire elvégzed az 5 éves képzész még kevesebben tanítják ezeket a tárgyakat. Nem hiszem, hogy az elhelyezkedés nehéz lenne (habár angol és német nyelvtanárokból tényleg iszonyú sok van, azzal nehezebb munkát találni, de ők meg főleg a magándiákokbl élnek meg).

Amúgy ha válalsz korepetálást vagy érettségi, osztályozó vizsga felkészítőket azzal szépen ki tudják egészíteni a fizut.

Sajnos manapság a reál pályákon lehet jó keresettel elhelyezkedni (IT, műszaki, közgáz), a humános pályáknál bele kell kalkulálni, hogy kell egy pár éves szakmai gyakorlat rossz fizuért, mire ténylegesen találnak egy jó állást.

2014. okt. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!