Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek érdemes manapság tanulni...

Minek érdemes manapság tanulni? Érdemes egyáltalán?

Figyelt kérdés
Én eddig bármilyen ötletet hoztam fel,mindenki lehúrrogott, a jog telített de rájöttem időközben nem is érdekel, biológiát tanulni felesleges magában,az orvosi túl nehéz alig kapnak pénzt az orvosok,tanárnak ne menjek, pszichológia álmaim munkája telített, közgazdásznak se tanuljak,mert nincs munka pedig még az is érdekelt volna, és maradt a mérnök és informatikus,amihez meg semmi tehetségem nincs :( nincsenek nagy vágyaim csak azért 2-300ezret haza kéne vinni nem? Most nyelvet tanulok már jobb ötletem nem volt,amíg itt szerencsétlenkedek,kérlek segítsetek!
2014. okt. 19. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha itthon akarsz elhelyezkdeni jó fizetéssel IT vagy műszaki pálya, habár lassan ez is telített lesz, ha csak ezt a 2 pályát nyomatják. Amúgy meg nehéz kitalálni, mert 3-5 év mire elvégeznek egy egyetemet, ki tudja akkor mire lesz szükség.

Ha ki tudsz menni külföldre akkor szakmunkásként is jól lehet keresni, de alap feltétel egy idegen nyelv folyékonyan. IT és műszaki kint is nagyaon felkapott, de orvosként vagy közgazdászként is jól lehet keresni.

Én Angliában dolgoztam pár évet közgazdászként, nagyon jól kerestem vele. Most családi ok miatt haza kellett jönnöm, de amint tehetem megyek vissza.

Viszont akkor tudsz jól elhelyezkdeni, ha folyékonyan tudod a nyelvet(meg a szakmához kapcsolód szakszavakat), különben nem lehet tudsz a szakmádban elhelyezkedni, bármit is tanultál.

2014. okt. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
#1: irigyellek érte! A helyedben én is mennék.
2014. okt. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kim Bo Mao ***** válasza:

A biológia ugyanolyan nehéz mint az orvosi. Ha lennél orvos, tanulj annak és soha többé nem lesznek megélhetési problémáid, vagy olyan krízised, hogy nem tudsz elhelyezkedni. Német nyelvterületen havi 5 ezer EUR-t keres egy orvos átlagában.

És igen, tanulni mindig érdemes lesz, mert ha belegondolsz ha leég a házad, minden vagyonod eltűnik csak az a tudásod marad meg amit megtanultál.

2014. okt. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!