Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mire kell számítani orvosin...

Mire kell számítani orvosin illetve gyógyszerészetin?

Figyelt kérdés
Nos, sok helyen olvastam hogy e két szak nehéz, de több dolgot nem nagyon szoktak leírni, olyanokra lennék kíváncsi, hogy a matekot fizikát milyen szinten igénylik-e szakok. Olyat is szeretnék kérdezni hogy, bekem vannak egyetemista ismerőseim más szakokról és ők pl földrajzon ásványtanon nagyon durva képleteket vesznek amiket be kell magolniuk különböző osztály rendszerezéssel, ebből azt szeretném kihozni hogy itt milyen tantárgyak találhatók ahol magolni kell vagy hasonló.

2014. okt. 19. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Orvosira matek csak minimális szinten kell, a fizika sincs túlzottan erőltetve. Ami kemény az inkább a kémia, anatómia stb. de ez egyetem függő is.

A gyógyszerészeknél viszont a matek és a fizika is sokkal komolyabban van véve

2014. okt. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyógyszerészetin sem a matek meg a fizika lesz nehéz. Attól sokkal bonyolultabb képleteket kell magolni és tudni szerkezeti képletet felrajzolni, mint amit a földrajzos ismerősodnek.. Kell tudni az összes hatóanyag képletét felrajzolni plussz a növények hatóanyagait is , ja és szintézisútvonalakat is. Szóval jóval nehzebb ez a rész, mint a földrajzszakosok ásványainak képlete. Ez orvosin nincs. De ami igazán nehéz az anatómia pl. Ami tiszta magolás. Meg , ami szóró még az élettan és neurobiológia.... stb. Nem a matekkal és a fizikával fog tele lenni a hócipőd... :)
2014. okt. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sotés gólyaként csak annyit tudok mondani, hogy azért a matek és fizika tudás sem árt, mert nélkülük rohadtul fogsz szenvedni.

Biofizikából minden órán 10 kérdéses teszt van, baromi sokan nem tudják megírni kettesre. És valamiért minden tanár azt hiszi, hogy bár a többség kémiával jött egyetemre, fizikából is zsenik vagyunk. Szóval nem nagyon igyekeznek megértetni velünk a dolgokat.

Biostatisztikára meg értelemszerűen a statisztika tudás kell, mindezt excelben. Tanulható, de nem árt, ha van némi alaptudásod.

Kémia egyelőre (hangsúlyozom, gólya vagyok) nem vészes, emelt kémia után nem sok plusz tanulást igényel. Később elvileg nehéz lesz.

Az anatómia rengeteg, de szerintem érdekes, tanulható. Ennek része a sejttan, szövettan meg az embriológia is, ezek már kevésbé szerethetők, de rendszeres tanulással teljesíthető.

2014. okt. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

-Előző vagyok-

Az kimaradt, hogy ÁOK-s gólya vagyok.

2014. okt. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen a válaszokat sokat segítettek:) Esetleg még többi tantárgyról tudtok hasonló véleményeket írni? Egyáltalán mennyi órátok van egy héten átlagosan?
2014. okt. 20. 18:27
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

-Előző vagyok-

[link] Itt egy órarend, kiválaszthatod a kart, évfolyamot, csoportot. Nagyjából ezek a kötelező tárgyak, de ha pl. elsős ÁOK-t nézel, akkor a latin és az informatika nélkül. (Ezek nem kötelezőek.)

Az elsősegélynyújtás csak aláírásért megy, 3 előadás és 4 gyakorlat a félév során, akár kikapcsolódásként is fel lehetne fogni, ha nem reggel 8-kor lenne a város másik végén. :D

Orvosi szociológia egy vicc, eleinte csak előadások vannak, később gyakorlatok, úgyhogy ezáltal is csökken az óraszám ahhoz képest, mint amit az órarendben látsz.

Előadásokra bejárni nem kötelező, katalógus csak szociológián fordul elő. Az előadásanyagot feltöltik az intézetek a honlapjukra, így a legtöbbre nem éri meg bemenni. Persze jönnek majd itt páran, hogy ez hülyeség, az orvosi a tanulásról szól, nem hiányozhatsz, de túl van misztifikálva az egész. Két hét alatt négyszer hallgattuk végig a sav-bázis elméleteket. Utána megnéztem a diákat és három előadásban részletezték a puffereket. Rohadtul nincs erre szükség.


Másról nem nagyon tudok nyilatkozni egyelőre, másfél hónap erre volt elég.

2014. okt. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, a gyógyszerészetin elég komolyan veszik a matekot, legalábbis itt Szegeden. Elég szóró tárgy sokaknak nem is sikerül elsőre. A biofizika, hát az tőlem nagyon távoli dolog, de nem teljesíthetetlen. Anat nem nehéz, az orvosisok anyagának a töredéke. De ami itt lényeg a kémia. Első félév ált. kém. kb a középiskolai tanulmányokra hagyatkozol, persze azért akadnak új információk. második félév szervetlen elég könnyű teljesíteni. De másodévtől kezdődik igazán a vérengzés. Szerves (rengeteg képlettel), gyógykém, hatástan, gynöv. és drog ismeret, kvanti, kollo, és ezek kő kemény buktató tárgyak (na jó, a kolloidika nem) De ne úgy válassz szakmát, hogy mennyit kell tanulni egyetemen. A 2 képzés eléggé távol áll egymástól sztem, de a végeredmény ugyanaz, a gyógyítás!!

Ja és ne azon parázz, hogy mi nem fog menni ha felvesznek, mert lesz sok olyan, ezért ne a következő 5-10 évet terezd, hanem az életed!

sok sikert!

egy GYTK-s hallgató

2014. okt. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!