Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek tanuljak, ha nem vagyok...

Minek tanuljak, ha nem vagyok jó matekból és nem érdekelnek a humán tárgyak sem? Milyen egyetemre menjek és milyen szakot válasszak amivel a későbbiekben jól kereshetek?

Figyelt kérdés

Igazából kizárásos alapon szeretnék választani, mert kiemelkedősen semmiből nem vagyok jó. Tavaly érettségiztem, de azóta csak vegetálok, mert nem tudom merre tovább. Mindegyik érettségi tantárgyam 80% felett lett, de mindegyikkel megszenvedtem és semelyikből nem voltam kiemelkedő, illetve nem is szerettem semelyiket. Átlagos érdeklődési köreim vannak amelyekből nem lehet kiindulni, szeretek olvadni, filmet nézni stb. Tehát különösebb területű hobbim nincs. Jelenleg egy OKJ képzésre járok, de az csak ilyen időkitöltés, mert munkát egyenlőre nem tudok vállalni (sérülés miatt).

A volt osztálytársaim akik továbbtanultak azok vagy célzottan haladtak adott cél felé szinte már általános iskolától kezdve, illetve voltak kiemelkedő tehetségek -főleg matekból- akik így mérnöknek vagy IT-s irányba mentek. A hozzám hasonlók pedig OKJ képzésre mentek, de a többség valamiért nem nagyon foglalkozik azzal, hogy végzés után nagy eséllyel nem tudnak majd elhelyezkedni, én viszont nem tudok ebbe ilyen könnyen beletörődni és szeretném normális kerékvágásba terelni az életem.



2014. okt. 24. 09:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Fogorvosi? :)
2014. okt. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Testneveléssel hogy állsz? És a biológiával? Ha viszonylag jól mennek ezek szerintem gondolkozz valamilyen sportolói karrierben vagy menj testnevelőtanárnak.
2015. aug. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!