Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Újságíró szeretnék lenni!...

Újságíró szeretnék lenni! Milyen tanulmányok, végzettségek szükségesek hozzá?

Figyelt kérdés
Újságíró szeretnék lenni! Milyen tanulmányok, végzettségek szükségesek hozzá? Mindenkit megkérek ,hogy magyarázza el mi- mi az mire jó, mert az iskolák, tovább tanulások körében nagyon hülye vagyok, előre is köszönöm.

2014. okt. 24. 18:13
 1/5 anonim válasza:

Magyarországi egyetemeken kommunikáció és médiatudomány amin ezt oktatják. Én is ezt tanulom, csak Kolozsváron, itt van külön újságírás szak. Igazából a diploma csak egy papír, mert manapság bárki lehet újságíró aki elég tehetséges, rendelkezik írói vénával, kapcsolatokkal és egy nagy adag szerencsével. Az internet miatt bárki lehet szabadon tartalomkészítő, blogger stb. Igazából ez egy olyan terület ahol nem feltétlenül szükséges a végzettség ( bár én fontosnak tartom, hogy egy újságíró azért legyen tisztában a médiafogalmakkal, törvényekkel, a cikkírás szabályaival stb.), tehetség, kitartás, pofátlanság és kommunikációs készség kérdése az egész.

Vannak médiaakadémiák is és különböző kurzusok, bár azt nem tudom, hogy azok mennyire veszik fel a versenyt a felsőoktatással, mennyire alaposak, de valószínűnek tartom, hogy többet fektetnek a gyakorlati oldalra.

2014. okt. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom Romániában, laksz:D Üdv csapattárs :D
2014. okt. 25. 07:55
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi.
2014. okt. 25. 07:55
 4/5 anonim válasza:
Igen, de már nem sokáig. Szívesen. :)
2014. okt. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
:D
2014. okt. 25. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!