Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket válasszam? Avagy: mi...

Melyiket válasszam? Avagy: mi legyek? Nagyon érdekel az újságírás, nagyon szeretek fogalmazni. De igazából a konferenciatolmács és az orvos között vacillálok. Melyik legyek ezek közül és miért az?

Figyelt kérdés

Nagyon várom a hasznos válaszokat, és ha kérhetném, akkor írják le, hogy, ha orvosnak tanulnék, milyen szakágazaton!

Köszönöm!



2014. okt. 25. 08:47
 1/4 Birtalan Balázs válasza:

Újságírás, csinálj egy honlapot hobbiból írj cikkeket ott, ha már egy konferenciatolmács és az orvos közt vacillálsz..


Konferenciatolmács jó, de akkor már nem itt olgoznék, hanem az adott idegen nyelven kint orvosként...


Orvosinál, hát van hiány, de kevés pénz is rá, ha a pénz számít akkor konf. De ha hivatásos orvos akarsz lenni és tényleg ezt szeretnéd szívből lehet vállogatni.. Azt hogy milyen szakág? elég tág fogalom, fogászat, pszihologia, belgyógyász, háziorvos, stb.. ezt neked kell tudnod érezned hogy melyiknél van a legnagyobb szükség.. habár én nem vagyok tapasztalt ember ezen a téren, de én ha újra kezdenném, lehet hogy az orvos és a kémikus-biológus K+F felé adnám a fejem...


de ez én vagyok...

2014. okt. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pszichológiának semmi köze az orvosláshoz, az a pszichiátria. Fogászat meg nem hogy külön szakág, de külön szak is. Kérdés, hogy te kérdező mit szeretnél? Miért tetszik az orvoslás? Mit tudsz róla, ami számodra nagyon szimpatikus? Biztos van olyan, szakága, amit egyáltalán nem akarsz, vagy ami szimpstikusabb, mint a többi.

Elmondom velem hogy történt. Mindig is orvos akartam lenni, bár még egészségügyis sincs a családban. Mint minden ember, számomra az orvoslás az volt, amit a vészhelyzetben, majd később a Grace klinikában láttam és imádtam. Tudtam, hogy én is ilyen közegben akarok dolgozni. Sokféle ága tetszett is, az ortopédiától kezdve, a kardiológián át a belgyógyászatig szinte minden. Csak nőgyógyász nem akartam lenni :D aztán a véletlennek, meg a sorsnak, karmának nem tudom minek köszönhetően fogorvosira vettek fel. Annyit sem tudtam róla, mint az általános orvoslásról. S azóta imádom, bár pontosan tudom, hogy azt a bizonyos vészhelyzet közeget nem fogom megkapni. Miért a fogorvoslás? Mert azon kevés orvosi ágak egyike, ahol azonnal kapsz pozitív feedbacket a pácienstől, naponta rengeteg sikerélménye van az embernek. Mert embereket gyógyítasz, ugyanakkor nincs akkora felelősség sem a kezedben, egy rosszul kezelt fog nemigen vezet halálhoz, míg mondjuk egy belgyógyász rosszul értelmezi a vércukorszintmérőt (megtörtént eset), nőgyógyász későn jön rá, hogy a baba így nem fog kijönni stb, végzetesek lehetnek és akkor még az orvos élete is tönkremegy végleg, mert az ilyet azonnal perlik, akkor is, ha ő is csak egy ember és jelen egészségügyünkben egy orvos 3x annyit dolgozik, mint az átlag magyar a napi 8 órájával... A fogorvoslás kreatív munka is lehet, pl ha elmész esztétikus fogásznak, olyan gyönyörű fogsorokat varázsolhatsz embereknek, amihez kézügyesség kell. S nem utolsó sorban a pszichológia része, hogy hogyan bánj az emberekkel, mikor mi a helyes. Én nagyon ajánlom, mert ezek mellett még hülyére is keresheti magát az ember, de fele annyit nem dolgozik, mint egy általános orvos.

2014. okt. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, főleg neked 2. ! Igen, már gondoltam a fogorvosira, mivel valami olyan munkára gondoltam ,ahol kézügyesség kell, szóval a fogorvosi valamennyire megfelel annak a kritériumnak. És mi a véleményed a(z) (esztétikai) bőrgyógyászról, azzal is könnyen el tudnék helyezkedni?
2014. okt. 25. 11:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Orvosként gyakorlatilag bármivel könnyen el tudnál helyezkedni. Mivel viszont ez rengeteg tanulást igényel, és ha jól csinálod, akkor is nyolc év, amíg rendesen elkezdhetsz praktizálni az egyetem kezdetétől számítva, ha orvosnak akarsz menni, tényleg komolyan kell gondolnod. Mert ha elhelyezkedni akarsz, sok más szakmával, kevesebb energiabefektetéssel is megteheted. Azt meg, hogy melyik ágat választod, amúgy is az orvosin fogod eldönteni, szóval a kérdésnek ez a része fölösleges. Tanácsot kérni rendben van, de nehogy azért legyél belgyógyász radiológus helyett, mert a Gyakorin azt írták. :D
2014. okt. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!