Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » CAD-CAM-CNC vagy Géptervező...

SXeFeri kérdése:

CAD-CAM-CNC vagy Géptervező szakirány?

Figyelt kérdés
A kérdés a címben szerintem elég egyértelmű, lényeg, hogy 3 félév végén e kettő közül szeretnék választani a Bánkin, a járműtechnika nem annyira izgat, de e kettő közül nem igazán tudom, hogy melyik lenne jobb. Mindkettő érdekelne.

2014. okt. 26. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyikkel sem lősz mellé, mindkettő jó.
2014. okt. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én idén kezdtem a gépészmérnöki alapszakot, és lenne egy olyan kérdésem, hogy mi a különbség a két szakirány között? Mert engem is ilyen irány érdekelne. És bocsi, hogy nem tudok válaszolni :D
2014. okt. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát az én értelmezésemben a különbség abban áll, hogy a Cad-CAM-CNC az inkább apróbb alkatrészek alapvető elkészítését vagy akár nagyobb alkatrészek elkészítését tervezi, tehát a CNC munkakör tervezése, alkatrészek tervezése, míg a géptervező komplett összerakott gépeket tervez meg. Nem tudom így érthető-e :D
2014. okt. 27. 19:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Teljesen érthető. Pont ez jutott eszembe, miközben a kérdést irtam, pedig elég egyértelmű....köszi :D
2014. okt. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Röviden a géptervező a tervezéssel foglalkozik, a CAD/CAM/CNC meg a gyártással. Tehát nem az a különbség, hogy kisebb alkatrészek vagy komplett gépek..

Mindkettő jó szakirány, sőt az is egy jó választás, ha az egyik szakirányt csinálod BSc-n, a másikat meg MSc-n, és így a tervezéshez és a gyártáshoz is értesz (vicces ugyanis például az, mikor a tervező kitalál olyan tűréseket meg konstrukciós kialakításokat a termékére, amiknek funkciója nincs, viszont nagyságrendekkel megdobja a gyártási költséget).

2014. okt. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!