Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OKJ-s tanfolyam, vagy szakma...

OKJ-s tanfolyam, vagy szakma tanulása a jobb érettségi után?

Figyelt kérdés
Idén lesz meg az érettségim,választott tantárgyam a rajz,ezen a téren szeretnék továbbmenni,lehetőleg Pest felé húz a szívem,de még a kissé közelebbi városokon is gondolkoztam (Pl.: Győr,Veszprém,Sopron),és szeretném ha valaki eligazítana.Budapesten találtam egy viszonylag szimpatikus iskolát (Jashik Álmos, szakközép és szakmunkás suli),de nem tudom jó döntés-e.Ezen belül még ,hogy érdemes e grafikusnak elmenni,vagy ezzel el sem lehet helyezkedni,vagy jobban megéri festésznek menni avagy kiadványszerkesztő vagy még a sok szakma közül ami erre a térre irányul...tudom sok a kérdés és a bizonytalanság de remélem valaki tud nekem segíteni.

2014. okt. 29. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Bocs, de "OKJ-s tanfolyam, vagy szakma" ilyen nincs! Nincs külön kategória arra, hogy szakma meg okj!!

Miden szakképzettség amit megszerzel okj számmal ellátott bizonyítvány. Legyen az villanyszerelő vagy asztalos vagy logisztikus vagy grafikus.

Grafikus képzés szerintem csak időhúzás,még sosem láttam olyat hogy grafikust keresne xy cég. .

Festész? Az pontosan micsoda? Festőművész?

Annak ki ad fizetést? Ez hobbi, és ha mint hobbistát felfedeznek és befutsz akkor megélsz belőle. Ezt semmiképpen ne fő irányvonalként vállald be, lehet hogy tehetséges vagy és venni fogják a képeid, de azért a 99% ezzel nem keres semmit se.

Kiadványszerkesztő már életképesebb ötlet, de az sem a legjobb,keress ilyen állást ha most találsz akkor 2-2,5 év múlva is fogsz. Tehát lehet vele állásod elméletileg. Ezek a témák amik téged érdekelnek egyetemi szinten kellene tanulni minimum, hogy érjen valamit.

2014. nov. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tanfolyam nyelvnél van
2017. ápr. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!