Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen és ehhez hasonló videokl...

Ilyen és ehhez hasonló videoklipekkel szeretnék készíteni, foglalkozni. Van erre tanfolyam, főiskola, egyetem, ahol ezt tanítják? Van egyáltalán ilyen szakma, foglalkozás? Vagy ez inkább hobbinak tudható be?


2014. okt. 30. 23:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Többször neki kezdtem, majd visszatöröltem a válaszomat, ezek eléggé gyenge minőségű videók. Ennél azért vannak sokkal jobb klippek, reklámok. Viszont úgy tudom, hogy Magyarországon komoly szinten nem oktatnak ilyesmit. Nagyon drága tanfolyamok vannak, bár róluk nincs konkrét tapasztalatom.


Ha komolyan érdekel a videóvágás, szerkesztés, akkor érdemesebb otthon tanulgatni, gyakorolni, ha tudsz valamennyire angolul, akkor neten rengeteg leírás és youtube-n lépésről-lépésre videók vannak. Nyílván van ilyen szakma, de csak akkor tud valaki érvényesülni, ha tényleg kiemelkedő vizuális effekteket hoz létre, mert az alapdolgokat már bárki megtanulhatja az internetről, de vannak azért akik ezt profi szinten űzik.


De ezek a videók nem tartoznak abba a kategóriába :S Amennyire beletekergettem csak sima áttűnések vannak benne, meg fel-fel tünő szövegek, ezt még talán a régi windowsos movie maker is tudta.


A világosítás megint más dolog, abban sajnos nem tudok semmi érdemlegeset mondani.

2014. okt. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!