Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ingyenes szakmai képzések...

Ingyenes szakmai képzések alapfokú végzettséggel. Van ilyen?

Figyelt kérdés
Olyan szakmai képzést keresek ami ingyenesen alapfokú végzettséggel és lehetőleg 1 év vagy pár hónap alatt elvégezhető Budapesten decembertől vagy januártól. Nem szeretnék már éveket tölteni az iskolapadban és tanulni az elméleteket. Ezek a szakmák érdekelnek: szakács, hegesztő, karosszéria lakatos. Ha valaki tud ilyen az kérem szépen írja meg. Nagyon fontos lenne! Előre is köszönöm! Értelmetlen válaszokra és kritikákra nincs szükségem!

#oktatás #iskola #ingyen szakma #szakmai képzések
2014. nov. 3. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit jelent az alapfokú végzettség? Általános iskola?
2014. nov. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nézd ez nem így működik.

Ingyenesen szakmát szerezni csak iskolarendszerű képzésben lehet. (azaz nem tanfolyamon!!) Tanfolyamot az állam nem támogatja. 21 éves korig nappalin lehet tanulni 21 éves kor után estin, ha iskolarendszerű a képzés. És csak egy szakmát áll az állam, ha már van szakmád akkor nincs ilyenre lehetőséged.

A mindhárom szakma amit felsoroltál (szakács, hegesztő, karosszéria lakatos) képzés 3 év iskolarendszerben ha ingyenesen akarod.

Tanfolyami rendszerben viszont, mivel az oktatás folyamatos nem a képzési évek vannak meghatározva hanem az hogy hány óra minimális oktatási óra kell a tanfolyam elvégzéséhez. Mindhárom szakmánál ez 960-1440 óra, ez átlagos tanfolyam estén 2 év vagy kicsit több. De hangsúlyozom ezért fizetni kell mindenféleképpen.

Pont rosszkor kaptál észbe, mert 2013-tól változott drasztikusan a szakképesítések megszerzésének ideje. elég sokat szigorítottak rajta. pl. szakács 2013 előtt ha valakinek megvolt a 10 osztály akkor 2 év alatt lehetett elvégezni, most hiába van akár érettségid is akkor is 3 év.

A néhány hónapos szakképesítések iskolarendszerben nincsenek, ezek inkább szakképesítés ráépülések ami látsz hirdetni sosem az alapszakma. Remélem segítettem, ha mást nem is, de kicsit átlátni a szakképzési rendszert.

2014. nov. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló: igen általános 8 elvégzett osztály.


2. Válaszoló: Ha jól bele gondolok igazad van. De viszont én hallottam olyanról, hogy van a munkaügyiközpontnak valamilyen kapcsolata az iskolákkal és ők eltudnak helyezni ilyen képzésre. A nagymamám így szereztem meg az eladó szakmát 4 hónap alatt. Valami hasonlóra gondoltam mint ez.

2014. nov. 3. 14:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen a munkaügyi központ által támogatott képzések egy más kategória. Itt köthetnek veled képzési szerződést ha megfelelsz a követelményeknek!!!! Ez a tanfolyami képzés kivétel azalól amit fentebb írtam a tanfolyamokról. Igaz ez is fizetős tanfolyam, csak mivel az állam átvállalja a költségeket vagy a költségek egy részét, azért olybá tűnik, hogy ingyenes. Vannak képzések, de ezt a te lakóhelyeden illetékes munkaügyi kp-tól kell megkérdezni, hogy mik indulnak, és van-e esélyed a támogatásra. Viszont amit fentebb írtam, a képzési időkről (ebben az esetben a tanfolyami!!) óraszámról akkor is be kell tartani. Azért mondtam, hogy elég későn kaptál észbe mert sok eddig fél év tanfolyammal megszerezhető szakma lett pl. 2 éves. Drasztikus kötelező óraszám emelések voltak 2013-ban. attól, hogy munkaügyi kp. támogat ez nem lesz kevesebb, max intenzívebb tanfolyamot indítanak, és mindennap kell járni napi 8 órát iskolába, akkor az 940-1440 órás tanfolyam lehet hogy csak 7-8 hónap direkt a munkaügyi kp. által támogatottaknak. Ugyanannyit kell iskolapadban tölteni mint egy rendes műszak a munkahelyen, így gyorsan összejön a szükséges óraszám a szakmai vizsgához. Azt ajánlom mennél be, és nézd meg hogy most mire van esélyed. Hiányozni az ilyen képzésről nem lehet, tehát még feketén sem tudsz mellette dolgozni.
2014. nov. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben nagyon szépen köszönöm a segítséget! Akkor bemegyek és megérdeklődök, hogy hogyan működik és mire van még esély.
2014. nov. 3. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!