Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középiskolai felvételinél...

Középiskolai felvételinél csak a pontok számítanak?

Figyelt kérdés
Például mondjuk van 80 pontom de nem elsőnek jelöltem az iskolát, de az elsőnek jelölt iskolába nem elég a 80 pont, akkor hogy nézik a pontokat? Valaki akinek kevesebb pontja van, mondjuk 79 de ő elsőnek jelölte akkor ő jut be vagy én?

2014. nov. 3. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:
A rendszer azt preferálja, amit elsőnek jelöltél. Ha oda nem elég a pontod, akkor jön a 2., aztán a 3., így tovább. Az jut be elsősorban, aki előbbre jelölte és persze elég a pontja, itt már nem számít, hogy 79, vagy 80 (a példádban), csak a sorrend. Ezért van a sorrend módosítási lehetőség a szóbelik után, amikor már sejted, hogy hova szeretnél leginkább menni. Azt írd eső helyre, amit legjobban szeretnél, ezt támogatja rendszer.
2014. nov. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az iskolák nem tudják, hogy te hányadik vagy a listában. Ha pl. 1. helyezett visszautasít, mert kevés a pont, a 2. iskolába meg elég NEM LÁTJÁK, hogy hányadik vagy a listájukon. Tehát téged előbb vesznek fel, mint a 79 pontosat.
2014. nov. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem egészen, de nem azért, mert nem látják. Ha elég a 79 pont is és ő jelölte 1. helyen, te 2. helyen, és te beférsz az általad 1. helyen jelölt suliba, akkor te oda fogsz menni. Tehát kiesel előle a sorból, ő meg beférhet, mert neki ez az 1. helye (ha befér a keretbe is). Ezt nem az iskolák intézik (tényleg nem látják, csak az ideiglenes rangsort), hanem a győri központ számítógépe. Ezért írtam a sorrendmódosítást, azt írd előre, ahova menni akarsz tényleg.
2014. nov. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A pontosság kedvéért még annyit, hogy azt nem látják az iskolák, hogy hányadik helyen jelölted őket. A saját listájukat látják, hogy az oda jelentkezőket ők maguk hogyan rangsorolták pontok szerint. Ezt megy Győrbe, majd visszakapnak egy rangsort. Ezt teszik közzé ideiglenes rangsorként, ezután módosíthattok, azt Győrbe kell küldeni. Majd a végleges rangsort megkapják az iskolák. Tudom, bonyolultnak tűnik, de hidd el, nem annyira az.
2014. nov. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ. Természetesen azt írom elsőnek amit szeretnék, bár nem biztos, hogy felvesznek az elsőnek megjelölt helyre, ezért kérdeztem, hogyha csak a harmadiknak megjelölt iskolába lesz elég a pontom akkor nem előzhet-é be olyan akinek a pontja kevesebb, de elsőnek jelölte azt az iskolát.
2014. nov. 3. 15:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem, mert a pontszám szerint is rendezi, de első a sorrend. Tehát ha nem férsz be az általad elsőnek jelölt helyre, akkor a második lép az első helyére, és így tovább. Gyerekenként nézi a rendszer, mindent beszámít. Az a cél, hogy a tanuló választása szerinti legjobb eredmény jöjjön ki.

Egyébként mások is módosítanak, sokan ki fognak esni előled a végén. Akinek kevesebb a pontja, mindenképp mögötted fog állni.

2014. nov. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!