Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pázmányon a pszichológiaoktatá...

Pázmányon a pszichológiaoktatás mennyire színvonalas? és milyenek arra a szakra járó diákok? (mármint, milyen maga a légkör? ) Tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés

2014. nov. 3. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
A légkör jó, az oktatás viszont nem túl színvonalas.
2014. nov. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! :)


Pszichológia szakos hallgató vagyok a Pázmányon, megpróbálok segíteni Neked.


Véleményem szerint színvonalas az itteni oktatás, sokat gyakorlatozunk, és a tanárok is rendkívül segítőkészek (mind e-mailben, mind személyesen)! A légkör szerintem tök jó, szoktak lenni közös Pázmányos programok, és a pszichológiásoknak még külön táboruk is van a gólyatábor mellett. Persze azért ezek mellett tanulnod kell, ha tényleg jó eredményt szeretnél elérni a tanulmányaid során. Megemlíteném még, mivel sokszor felmerül kérdésként, hogy nem, nem erős a vallásossága az egyetemnek, 3 vallással kapcsolatos általános kötelező tárgy van, amik csak egy félévesek, tehát túl lehet élni. :)

2014. nov. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, és ha lenne még kérdésed, szólj :)
2014. nov. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem miért lettem lepontozva, mert leírtam a véleményemet.

2 szemesztert jártam oda, a légkör jó volt, de az oktatás színvonala szerintem közel sem olyan színvonalas. Nyilván aki oda jár fényezi a saját egyetemét, de nekem egy év után elegem lett belőle.

Sajnos nekem nem az volt a tapasztalatom, hogy a tanárok segítőkészek lennének, illetve néhányan össze-vissza mondtak mindent, majd persze teljesen máshogyan történtek a dolgok. Úgyhogy voltak olyan tárgyaim amikkel nagyon szenvedtem, mert a tanár nem tudta normálisan leadni, míg más tárgyak meg szinte annyival meglettek, hogy bejártam órákra.

Először mondjuk a közelsége miatt választottam a pázmányt, de én nem vagyok vallásos, így hiába nem voltak vészesek az ehhez kapcsolódó tárgyak abszolút feleslegesek voltak.

Én végül a PTE-n végeztem el a szakot, de nem bántam meg, hogy otthagytam a Pázmányt. Egyfelől itt jobban éreztem magam, másfelől sokkal jobb az egyetem színvonala. Hiába jó a légkör a Pázmányon, ha az oktatás színvonala max. átlagosnak nevezhető.

2014. nov. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fényezésről szó sincs, én szimplán így látom a dolgokat. Én mindig felkeresem a tanárokat emailben és személyesen, és szívesen elmondják még egyszer a problémás dolgokat, illetve adnak tanácsokat is. Előadások végén pl. oda lehet hozzájuk menni, és elmondják Neked még egyszer a problémás részeket.
2014. nov. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!