Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy és számvitel felsőfokú...

Júlia69 kérdése:

Pénzügy és számvitel felsőfokú képzésen (2 év) megéri?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni, és gondolkodtam egyetemben, de nagyon magasak a követelmények, és ha el is érném, a szüleim nem igazán tudnának támogatni 4 vagy több éven keresztül. Így jó megoldásnak tűnne ez a felsőfokú képzés, de ugye ez csak asszisztensi képesítést ad? El lehet-e könnyen helyezkedni és jól fizetést kap?

2014. nov. 6. 15:49
 1/10 A kérdező kommentje:
Egy kérdésem még volna, és az az, hogy ezzel a 2 éves képzéssel lehetek akár könyvelő is?
2014. nov. 6. 15:51
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
mérlegképes könyvelői ér valami az egész pénzügyön meg a közgazdász aki tényleg ért hozzá
2014. nov. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mivel még csak tavaly vezették be senki nem tudja, hogy mennyire lehet elhelyezkedi vele vagy mennyi fizetést ad, hisz még senki nem szerezte meg ezt a végzettésget.

Amúgy ahogy hallottam a legtöbben csak arra használják ezt, hogy pénzt tegyenek félre, illetve ezzel letudják az alapszak 3 évét+itt van fél év kötelező gyakorlat, vagyis a 7 szemeszterrel 4-et már el is végeztek. Így már csak 3szor kell kifizetniúük a 150-250 ezer forintos tandíjat, nem 7-szer. Két év alatt meg bőven lehet gyűjteni rá és akkor nem kell hitelt felvenni. Amúgy nm hiszem hogy egy OKJ-nél többet érne, hisz nem ad közgazdász diplomát.

Amúgy ezeket találtam, amit ezzel lehet csinálni:

A felsőoktatási szakképzettséggel legjellemzőbben betölthető FEOR szerinti munkakör(ök):


3611 Pénzügyi ügyintéző (a pénzintézeti ügyintéző kivételével)


3614 Számviteli ügyintéző


3639 Egyéb, máshova nem sorolható üzleti jellegű szolgáltatás ügyintézője


3652 Adó- és illetékhivatali ügyintéző


3653 Társadalombiztosítási és segélyezési hatósági ügyintéző


4121 Könyvelő (analitikus)


4129 Egyéb számviteli foglalkozású

2014. nov. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
* az alapszak 3 félévet tudják ezzel le
2014. nov. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most hallottam, ha elvégzem ezt a 2 éves pénzügyit, és utána fél éves könyvelői tanfolyamra megyek, akkor el tudok vele helyezkedni. Meg elméletben dolgozhatnák titkárnőként irodában ügyintézőként..
2014. nov. 6. 17:56
 6/10 A kérdező kommentje:
*dolgozhatnék
2014. nov. 6. 17:56
 7/10 A kérdező kommentje:
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula.. Ahogy ebben a kérdésben is szerepel, színvonalas, használható képzésben szeretnék részt venni. Viszont ezt a BGF-et nem értem. Mi ez?
2014. nov. 6. 17:58
 8/10 anonim ***** válasza:
21%

kis naív...

használható képzés...


elmondom mi lesz

lesz egy közgázos főnököd akinek betanított munkát fogsz végezni

2014. nov. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A BGF a Budapest Gazdasági Főiskola rövidítése, gondolom náluk is van pénzügyes FOKSZ.
2014. nov. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne!
2015. jan. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!