Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programozó szeretnék lenni...

Programozó szeretnék lenni mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most vagyok 8.-as és programozó szeretnék lenni.

Nem igazán tudom hogy milyen gimibe kellenem mennem.Olyanra gondoltam ahol nagyobb figyelmet helyeznek az informatikára.De gondolom ott nem nagyon fogok megtanulni programozni.Ezért ha végeztem gimivel milyen suliba kellene mennem?Ahol meg is tanulok programozni és jó suli.



2014. nov. 6. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Olyan helyre menj, ahol megtanítanak tanulni és felkészítenek egy jó érettségire, erős matek alapokkal. Az informatikaoktatás csak sokadik szempont legyen gimnáziumnál - hiszen egyetemre kellene bekerülni, emellett a szabadidődet arra áldozod amire szeretnéd.
2014. nov. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor menj inkább infós szakközépbe, ott úgyis sok a gyakorlati óra illetve vannak iskolák, ahol van lehetőség a technikum alatt programozónak tanulni. Innen is úgyanúgy tovább lehet menni egyetemre, de ez így erős programozói tudást is ad, ami a késöbbiekben még hasznos is lehet, ha proginfóra mész egyetemen.

Amúgy meg nézz után, hogy melyek az erősebb szakközepek, ahol van infó tagozat és menj oda, ha jó sulit szeretnél. Inkább járj egy erős szakközépbe akkor, mint egy gyenge gimibe.

2014. nov. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, a szakközepeseket vágják ki először az egyetemről a matek miatt.
2014. nov. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!