Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyar emelt érettségire fel...

Magyar emelt érettségire fel lehet készülni 7 hónap alatt? Nagyon nehéz? Egy májusi vagy júniusi nyelvvizsgát is beszámítanak a pontokba továbbtanulásnál?

Figyelt kérdés
Pszichológia szakra szeretnék menni, de ahhoz tennem kellene egy emelt magyar érettségit, egy biosz érettségit meg egy nyelvvizsgát. És akkor így sem vagyok benne biztos hogy felvennének.Egyáltalán így felvennének?

2014. nov. 6. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyszerű: Ha meglesz a pontod felvesznek, ha nem, akkor nem. Az esélyed megvan, de minden az érettségin fog múlni.


A magyar emelt szintű érettségi eléggé elvont, nehéz, ráadásul szubjektíven pontoz(hat)nak a tanárok, így nagoyn kétesélyes a dolog.

Ha áprilisban elmész nyelvvizsgázni, az még időben van, hogy kézhez kapd a bizonyítványt, de a május-június már semmiképp sem fér bele.

2014. nov. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Amúgy a pszichológiának mi köze a magyarhoz ? Nem értem. Ott töményen költők vannak, műveik, idióta értelmezés, elemzések.
2014. nov. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A legtöbben két emelttel mennek pszichóra, én is kettőből emelteztem, hogy biztos meglegyen, és így legalább biztonságban éreztem magam a felvételi ponthatárok kihirdetéséig is.


Egyébként elég lehet ez is, ha nagyon erősre sikerülnek. A magyar elég nehezen teljesíthető, és pszichológián elég erős biosz vonal is van, ezért az emelt bioszt is ajánlanám, ha meg semmiképp sem biosz, akkor inkább töri.

2014. nov. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ha nagyon szereted a magyart akkor válaszd azt emelten, de ha annyira nem akkor én inkább töri emelteznék vagy biosz emelteznék, mert a magyar nagyon nehéz. És ha nyelvvizsgát szeretnél tenni akkor akár lehet az egyik emelted egy nyelv és avval meg is van a középfokú nyelvvizsga és a felvételid is biztosabb mint egy emelttel
2014. nov. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem biztosabb, mert ugyanabból a nyelvből vagy csak az emeltért járó 50 pontot kapja meg, vagy a nyelvvizsgáért járó 28 pontot. A kettőt együtt nem.
2014. nov. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a helyedben másból csinálnék emeltet. A magyar nagyon elvont, a pontozás szubjektív. A legtöbb évfolyamtársam töriből, bioszból, angolból vagy németből csinált emeltet (én is nyelvet választottam). Gondolom 2 nyelvet tanulsz te is, abból a nyelvből, amiből nyelvvizsgázni mész, lazán csinálhatnál emelt érettségit, mert a szintje kb. ugyanolyan vagy egy kicsivel nehezebb (de csak akkor, ha angol vagy német az adott nyelv), és a másik nyelvből a lehető legegyszerűbb nyelvvizsgát, hogy biztosra menj. A magyart viszont középszinten viszonylag könnyű tényleg jól teljesíteni. Nekem így sikerült bejutnom.

Ha májusban csinálod meg a nyelvvizsgát, akkor 3-4 hét az eredményhirdetés, és szintén kb. 1 hónap, mire kiküldik a bizonyítványt. Ergo a júniusi nyelvvizsgázás így kiesik, és a májusit sem ajánlom, mert nagyon necces.. Sok sikert! :)

2014. nov. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Köszi a tippet ,de nem érzem azt hogy a 2. nyelvből tudnék középfokút tenni. :S

2014. nov. 7. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!