Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mire érdemes átképeztetnem...

Mire érdemes átképeztetnem magam gerincsérv esetén, ami nálam az ülőmunka következménye?

Figyelt kérdés
Üdv! 31 éves lány vagyok. Jó állásom van, a műszaki felsőoktatásban végeztem (villamosmérnökhöz közeli szakon), de az ülőmunka kinyírta a gerincemet, így azon gondolkodom, hogy átképzem magam, tanulok valami szakmát vagy nem is tudom. Nem zárom ki külföldöt sem az elkövetkező pár évben. Mit gondoltok, mit érdemes elvégezni, amivel jól kereshetek, de nem ülök egész nap és nem egy kiszolgáltatott munka? (Ajánlhattok rendes szakmát vagy más főiskolai képzést). Angolul jól beszélek, németet most kezdtem újra, 7 évig tanultam és beszélek még egy szláv nyelvet is :) Köszi a válaszokat!

2014. nov. 7. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Gondolom, nem vagyunk méltók, hogy megtudjuk konkrétan mi is az a villamosmérnökihez "közeli" szak, amin te végeztél. A villamosszakmán belül viszont (szakiránytól függően) lehetnek olyan állások, amelyek sok sétával, vagy más testhelyzettel -guggolás, térdelés- járnak, nézz körül alaposabban, mielőtt vagy miközben más szakmát keresel.

Illetve nem tudnád a mostani munkakörülményeidet átalakítani? Ha van rá lehetőség, az asztalt felmagasíthatnád, és dolgozhatnál állva úgy, hogy csak néha ülsz le. Ha vannak olyan percek, amikor csak gondolkodsz, akkor sétálgathatnál is közben.

Esetleg másik szék, vagy ülési szokások?


De hogy válaszoljak is, tipikus példa állómunkára a pincér és a sebész, bár mindkettő elég nagy váltás lenne.

2014. nov. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
számomra a valós villamosmérnöki szak az erősáramú végzettség, én gyengeáramú vagyok, mert ezt valamivel könnyebb volt elvégezni... így nem tartom teljes jogú villamosmérnöknek magam.. :) egyébként ékpárnán ülök, felállok óránként 10 percet, meg gyógytornára járok, de ettől függetlenül nem érzem, hogy az ülés jót tenne..akkor nem fáj semmim, ha mozgok, ha ülök, teljesen mindegy milyen korrigált helyzetben, de így is rossz. még csak 8 éve dolgozom, de már most ilyen bajom van,,, nem hiszem, hogy még 32 évet így tudok dolgozni! köszönöm szépen a válaszod :)
2014. nov. 7. 17:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Munkahelyeden belül nem tudod ezt elrendezni?

Legyen kicsit "mozgásos" feladat is?

Esetleg más helyen, más "mozgásos" munkaköri feladatokkal?


(ha sportolsz minden nap, az nem segítene rajtad? nekem egy volt barátnőmnek voltak ilyen jellegű problémái, és ő elkezdet konditerembe aerobikra járni, és bizony hasznára vált----ő is ülőmunkát végzett, és végez mai napig)

2014. nov. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok orvos, de szerintem nem kellene átképezned magad, ha szereted a szakmádat, hanem kezdjél el sportolni rendszeresen, mondjuk úszni, de az orvos meg tudja mondani, milyen sportot űzzél. Volt gerincműtéted is?
2014. nov. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
egyelőre levagyok tiltva a sportokról,,,mert a porckorongsérv mellé lett egy durva csigolyacsúszásom...gyógytorna. de utána sem csinálhatok ugrabugrálós sportokat és a futás sem nyerő...a bringa nem tett jót most nyáron sem egyelőre...az úszást nem erőltetem, mert a fülemnek lett egy betegsége, ami időközi egyensúlyzavarokat okoz...ezen kívül a klóros víztől állandó középfülgyulladásom lett, hiába a füldugó, nem segít annyit, amennyit kéne. próbálkoztam úszással, nekem emiatt nem jött be...az uszodában sok fertőzést összeszedtem egyébként is
2014. nov. 8. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!