Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állami ösztöndíjas Phd mellett...

Állami ösztöndíjas Phd mellett lehet munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
Lehetőségem adódna, hogy munka mellett phd-t is csináljam. Az adott cég támogatna is ebben. Érdekelne, hogy, ha lehet hány órában lehetne (most nekem kötetlen munkaidőm van) és a témavezetőm is megengedte. Kell még valakitől engedélyt kérni? Ja és most passzív hallgató vagyok.

2014. nov. 7. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Részmunkaidőben (4-6 óra) lehetséges. Teljes munkaidejű munkaviszony állami ösztöndíj mellett nem létesíthető.


Ha passzív vagy akkor mindent lehet.

2014. nov. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előző ezt melyik jsz írja?
2014. nov. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

[link] Ezt írja:


Munkavállalás államilag támogatott képzésben



A doktorandusz hallgatói jogviszonnyal rendelkezik. Az államilag támogatott képzésben a hallgató munka mellett is végezheti tanulmányait, amíg a kötelezettségeit teljesíti. Az állami doktori ösztöndíjat az állam adja, így ő határozhatja meg azokat a feltételeket, amelyek mellett igénybe lehet venni azt, és az állam nem köti az ösztöndíj folyósítását munkaviszony meglétéhez, vagy annak mértékéhez (ellentétben a korábbi jogszabályokkal). A fentiek miatt az intézmény saját hatáskörben nem dönthet az ösztöndíj folyósításának megszüntetéséről, ha egy doktorandusz teljes munkaidőben munkát vállal, és nem is hozhat ilyen szabályozást. A felvételkor fennálló teljes munkaidőben végzett foglalkoztatás esetén az intézmény ellenben megszabhatja, hogy az ilyen doktoranduszt államilag támogatott helyre nem veszi fel, amennyiben ezt a felvételi szabályok között közzéteszi


Na akkor most mi a helyzet??????

2014. nov. 9. 07:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez nem kérdés, hogy melyik az igaz. (Én kérdeztem az első válaszadótól , hogy milyen jsz. tartalmazza, hogy csak részmunkaidős állása lehet a phd állami ösztöndíjas hallgatónak?)

Lehet normális 8 órás főállása a phd hallgatónak. A doktori iskolába ahova jelentkezni szeretnél, ha ott a felvételi kritériumként az szerepel, hogy ne legyen munkaviszonya a jelöltnek akkor fel sem vesznek ha van állásod. Ha meg nem szerepel és felvettek akkor további közük hozzá nincs.

2014. nov. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Én is úgy tudom, hogy el kell végezni a kiadott munkát.


Az persze már egy másik fórumra tartozik, hogy milyen egyetem/tanszék az aki megengedheti magának, hogy olyan PhD. hallgatót foglalkoztat, aki csak napi 1-2 órát van ott a tanszéken?

2014. nov. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok tanszék megengedi ezt magának kedves előző.

Ugyanis phd képzésből is van nappali és van levelező tagozat. Nappalis egyértelmű, hogy ott dolgozik a tanszéken miközben kutat és oktat is. Levelezős hallgatónak meg van előírt kötelező tanítás amit az adott karon le kell oktatnia, kutatni meg akkor kutat amikor ráér. De levelezősnek lehet főállása bárhol.

2014. nov. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem olyan munkám van most és lenne is, ha már aktív phd-s leszek, hogy az kötődne a témámhoz! Ja és a cég támogatna ebben!
2014. nov. 18. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!