Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem igazán értem a felvételi...

Nem igazán értem a felvételi pontszámítás egyik részét?

Figyelt kérdés
Miért éri meg emelt szinten érettségizni valamiből, hogyha nem a jegy hanem a % számít? Mert emelt szinten kisebb %-al is is lehet mondjuk 5öst elérni, de a pontszámításnál hátrányosabb. És az érte járó 40 pluszpont nem kompenzálja ezt. Akkor most, hogy is működik ez?
2010. jan. 27. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor érdemes, ha a %+a 40 pont együtt több, mint amit közepen elérnél.

Pl. ha az emeltet megírod 65%-ra, megkapod érte a 40 pontot, akkor már 105pontod van. Ha közepet csináltál volna, akkor csak 100ad lenne...

És marhára nem lehetetlen akár 90% körüli eredményt elérni emelten...

Vhova fel sem vesznek emelt szint nélkül (vagy mert kötelező, vagy mert nem tudnál emelt nélkül annyi pontot összeszedni)...

2010. jan. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Hozzáfűznivalóm: Hogyha emelt szinten szerzek mondjuk 80 százalékot, akkor valószínűleg közép szinten 90 vagy akár többet. Persze nem feltétlenül de elméletileg. Úgyhogy akkor megint ott vagyok h jobban járok középpel. Pláne akkor, ha abba a pontszámításba kerülök ahol csak az érettségi felvételi tárgy számít.

2010. jan. 27. 21:01
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
De ha megkapod érte a 40 pontot? Akkor 80+40=120 pont...míg középszinten a max 100 pont. Mi nem érthető ezen?
2010. jan. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tegyük fel h csak az érettségi pont-os számítással felvételizek. Abból a 2 tantárgyból ami az adott felsőoktatáshoz kell emelt szinten érettségizek. Az egyszerűség kedvéért pl. mind2 60 % ra sikerül. Ezt akkor ugye meg kell szorozni 4el, kijön 240 pont. Hozzáadódik 80 plusz pont a 2 emelt szint miatt. Így összesen 320 pontom van.

Ha a két tantárgyból csak közép szinten érettségizek és mind2 mondjuk 81%-osra sikerül, azt szorzom 4el kijön 324 pont. Így máris jobban jártam, ráadásul maradt még egyéb plusz pontra lehetőségem...

2010. jan. 27. 21:47
 5/5 anonim ***** válasza:
:) Hát ügyeskedni kell:) Ezért kell jól meggondolni, h emeltet csinálsz-e vagy sem.
2010. jan. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!