Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » GYORS és EREDMÉNYES tanulási...

GYORS és EREDMÉNYES tanulási módszert ismertek?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizem,és szeretnék egyetemre is menni!De sajnos soha nem ment túl könnyen a tanulás.Tudtok valami jó,és hatékony módszert?Használható válaszokat lééégyszi!
2010. jan. 28. 02:56
 1/8 A kérdező kommentje:
MÉG EGY KÉRDÉS:Egyetemen minden év bele számít a felvételibe,vagy csak az érettségi eredménye?Vannak valami pontok is,ugye?Valaki magyarázza el légyszi!
2010. jan. 28. 03:06
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Rengeteg módszer van, és kevés volna ez az oldal, hogy felsoroljam.


Furcsa, hogy jövőre érettségizel, de még semmit sem tudsz a felvételiről. Az utolsó két év évvégi jegyei és az érettségi is beleszámít. Ezek és pluszpontok (pl. nyelvvizsgával) adnak ki egy pontszámot.

2010. jan. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De hogy használható legyen a tanulással kapcsolatos megjegyzésem, előljáróban annyit ajánlanék, hogy derítsd ki, mivel tanulsz a leginkább; látással, hallással, vagy kinesztetikusan. Ha ez megvan, már könyebb a megfelelő módszer megtalálni. Ha nincs, akkor lehet, hogy fogsz kapni olyan tanácsot, ami másnak bejött, de nálad nem fog működni. Amúgy sok könyv van erről.
2010. jan. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát én kétféle képpen szoktam.

Függ a tanártól, hogy azt kéri h megértsed vagy azt hogy kivülről fújjál neki minden meghatározást és felsorolást.

1. Ha azt szeretné hogy megértsem és ne magolás legyen, akkor elolvasom és magamnak elmesélem..elképzelem hogy ha felelnék akkor mit és hogyan mondanék. Ezt mindig mindig megcsinálom! nagyon hasznos..mert a lehetséges kérdéseit is lehet h "megbeszélem magammal":))

2. Ha nagyon rá van állva az apró pici részletekre: akkor mindig magamnak kidolgozom, vagy aláhúzom a fontos felsorolásokat, itt maga csak a szavakra gondolok.Pl :)))) marketingből van a 4P, és akkor csak is a 4p magát a szavakat azt megtanulom, és akkor a meghatározásait azt csak saját szavaimmal elmonodm és akkor látja h nem magolásról van szó. Szóval a lényeg, hogy a felsorolásokat mindig cakkra tudjad..és maga a felsorolás meghatározásait már a te szavaiddal tudd elmondani! És ez igy van a zárthelyinél is, nem mindegy hogy hamar eszedbe jut a felsorolás és már a saját szavaiddal tudsz is irni min.2-3 mondatot róla!

Szóval nekem ez mindig bevállt!

2010. jan. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

07:46-es vagyok

Megszeretnék osztani egy történetet veled. Példa az egyetemről amikor is meg voltak adva a tételek és persze a kidolgozások is ügyesen. Én persze inkább kivettem az 500 oldalas könyvet és tételek szerint ügyesen elolvastam. Persze gyönyörű volt, érthető számomra..Na de persze amikor másnap elmentem vizsgázni akkor hiába tudtam szépen elmesélni..mivel a tanárnak konkrét meghatározások és felsorolások kellettek! Persze el is vágot.S aztán következőbe azt csináltam h csak a felsorolásokat megtanultam és a saját szavaimmal magyaráztam..Hát ne mondjam h a tanár félbe szakitott 3 perc után és megköszönte a jelenlétemet! Maximum jeggyel távoztam persze.

2010. jan. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Valakinek ilyen könyv pdf-ben?
2010. jan. 28. 12:26
 7/8 anonim válasza:
A felvételi rendszer: felvi.hu. Itt mindent elolvashatsz.
2010. jan. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a történelmet úgy szoktam tanulni, hogy beleélem magam a leírtakba. Konkrétan, a fejemben lejátszom az ütközetet stb. :D


(kitűnő vagyok belőle, számos csatát megnyertem, de két világháborút elvesztettem)

2010. jan. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!