Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy is van ez az OKJ képzések...

Hogy is van ez az OKJ képzéseknél?

Figyelt kérdés
Megcsináltam egy 2 éves OKJ képzést,azonban a nyelvvizsgám nincs meg így nem záróvizsgázhattam,tehát nincs végzettségem se bizonyítványom.Akkor ha most elkezdenék még egy OKJ-t,akkor az még ingyen lenne mivel a végzettségem csak érettségi?
2010. jan. 28. 12:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nem múltál el 23, akkor igen, ingyenes, de egy ynelvvizsga miatt nem vizsgázhattál? Milyen OKJ ez?
2010. jan. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nappalin 23 éves korig ingyenes, igen, mindaddig, amíg az OKJ vizsgád nincs meg.


Estin és levelezőn nincs korhatár, tehát nyugodtan elkezdhetsz és be is fejezhetsz ingyen egy másik szakot.

2010. jan. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A záróvizsgára bocsájtás feltétele egy középfokú "c" nyelvvizsga megléte.
2010. jan. 28. 12:42
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Szeptemberben kezdtem ezt a másik képzést,és azt nem tudom,hogy ha idén az első képzésemet befejezem(meglesz a nyelvvizsga és záróvizsga is)akkor már itt a másik suliban lehet,hogy a köv.félévtől fizetnem kell?
2010. jan. 28. 12:44
 5/11 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok..
2010. jan. 28. 12:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok, Előnek: van egy csomó régebbi OKJ képzés, amin a kimenet a nyelvvizsga. Újabban szerencsére már nem a nyelvvizsga kell, csak a nyelvtudás, mert az OKJ vizsgába vannak olyan részek beépítve, amit idegen nyelven kell megcsinálni. Ez persze lényegesen könnyebb, mint bemutatni egy szakmaival bővített középfokút.
2010. jan. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha az első képzésből kézhez kapod az OKJ bizonyítványt, akkor fizetned kell tovább a második képzést. Sajnos a vizsgákat lejelentik az oktatási minisztériumnál is. Ez összefüt a Magyar Államkincstárral, aki az állami normatívát fizeti utánad a képző intézménynek.
2010. jan. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Attól a félévtől,ahogy megkapom a bizonyítványt vagy az egész képzést kell fizetni?
2010. jan. 28. 12:52
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak attól a ponttól, hogy megkapod, mert addig nem volt OKJ-d, tehát jogosan jártál tandíjmentesen.
2010. jan. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!Megkérdezhetem,hogy vagy ilyen jól informált?Szeretnék én is ilyen jól eligazodni:)
2010. jan. 28. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!