Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A duplázást mikor törlik el?

A duplázást mikor törlik el?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy a felvételin a duplázás opciót el fogják távolítani, ez mikor fog bekövetkezni pontosan? Hol lehet ezt megtudni biztosra? csak mert nekem jobb lenne elvégeznem egy OKJ-t egyetem előtt, de ha eltörlik menetközben a duplázást akkor nem biztos hogy felvennének utána az egyetemre.

2014. nov. 21. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Én még nem hallottam ilyen tervezetről, csak az iskolában riogattak ezzel a magyartanárok.


Ennek ellenére ha valami magasrangú személy meggondolja magát, akár másnap is megváltoztathatják. (Mint a Hallgatói Szerződést vagy a folyó évfolyam tantervét...)

2014. nov. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hol hallottad, hogy el fogják törölni? Forrás?

Szerintem ez egy darabig egészen biztosan nem fog bekövetkezni. Sokan dupláznak, nagy érvágás lenne sokak számára, mert csak így lenne esélyük bejutni. Ugyanis a duplázási módszer sokkal igazságosabb. Gondolj bele, ha valaki elit gimis, ott vért kell izzadni egy ötösért, egy gyenge gimiben meg simán ötös lehet valaki mindenből (ha azonos képességű emberről van szó).

Olvasgasd az Eduline-t, ha lesz változás egészen biztosan értesítenek, de ezt nagy valószínűséggel akkor sem egyik évről a másik évre fogják bevezetni.

2014. nov. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Még csak az kéne -
2014. nov. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

Akkor már nem sok esélye maradna annak, aki nem az

adott évben tette le az érettségit nagyon jóra

2014. nov. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%

Nem fogják eltörölni! Ez egy nagy b*mság. Csak a középiskolai tanárok riogatják ezzel a diákokat, hogy ne vegyék lazán azokat a tárgyakat amiket nem szeretnek.(ez évről évre felmerül a fórumokon, ezért hatásosan beveszik a nebulók)

Jogilag kizárt. Ilyen törvénymódosítást az alkotmánybíróság megsemmisítene, mert sértené az egyenlő elbírálás elvét. Márpedig ez azt jelentené, hogy aki nem volt középiskolában jó tanuló azt automatikusa kizárják örökre a felsőoktatásiban való tanulás lehetőségéből. Hahó.tessék már gondolkozni is..mielőtt bármit is elhisz valaki. Mindig a dolgok mögé is kell nézni. Tanároknak azaz érdeke, hogy a diákok minél jobban tanuljanak, előrébb legyenek a középiskolák rangsorában, mert presztizskérdés nekik!! Még a hazugságtól, a nyilvánvaló jogtalanságot takaró kijelentésektől sem riadnak vissza.

2014. nov. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!