Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felnőttoktatásban matek...

Felnőttoktatásban matek felmentést ingyenesen adnak?

Figyelt kérdés
Esti tagozatos gimnáziumban vagyok tanuló és általános iskolában felmentettek matekból, speciális szakközépiskolába jártam ahol nem foglalkoztak annyit velünk. Most ahogy megkezdtem az iskolát rendszeresen nehézségeket okoz a matek, mondta is a matek tanár hogy mentsem fel magam, vagy valami. szeretném magamat felmentetni de az igazgató azt mondta, hogy ez felnőttoktatásban 60 ezer forintba kerülne. Meg ha fel lennék mentve matekból és nem lenne meg a matek érettségim akkor mehetnék egyáltalán egyetemre? Mondjuk ápoló vagy biológia tanár esetleg biológus lehetnék matek felmentéssel? Nekem egy tanár azt mondta hogy szinte minden egyetemre követelmény a matek érettségi kivéve a humán meg reál szakokra, meg mondta hogy a jogi egyetemre sem kell matek de ott meg nagyon jól kell tanulni hozzá nem csak ahhoz hogy valaha is fel vegyenek, hanem hogy le tudjak diplomázni, meg igazából a történelem nekem teljesen száraz tantárgy. Most akkor mit tegyek?

2014. nov. 23. 17:54
 1/1 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Én idén érettségizem, 19 éves múltam e hónapban, és most zajlik a diszkalkuliás vizsgálatom, remélhetőleg behívnak vizsgálatra. Ha túl leszek rajta, és érdekel, megírhatom majd, hogy zajlik, de addig is elmondom amit tudok. Kell kérelem a matektanárod (nekem tőle speciel nincs, hosszú történet), az osztályfőnöködtől és az iskolától, ami igazolja, hogy oda jársz, és kérvényezi a vizsgálatot. Az én iskolai igazolásomban benne foglaltatik, hogy nappali tagozatos vagyok, és ha jól tudom, addig vizsgálják az embereket, amíg (legfeljebb közép)iskolába járnak. Nem tudom mennyire játszik közre, hogy te estis vagy, lehet hogy így már fizetned kell érte, járj utána.


Bár biológiát én már öt éve nem tanulok, hála égnek, emlékeim szerint ahhoz kell matek, már ha egyetemre akarsz menni biosz szakra, ott meg van biokémia, amihez meg szerény véleményem szerint egy diszkalkuliás embernek nincs érzéke. Tény, hogy a bölcsész karok, a jog, a pszichológia kivételével mindenhova kell matek, de ha nem feszíted meg magad, és ülsz le a seggedre tanulni, akkor minden nehéz lesz. Nálam a leginkább számba jöhető szak a jog, és igen, baromi sok töri kell hozzá, ami egy humán embernek van olyan nehéz, mint egy reálnak egy mérnöki szak, de ha csak bulizni és nagyzolni akarsz az egyetemmel, menj egy noname főiskolára, amit tanulás, erőlködés nélkül elvégzel, csak aztán nehogy sírni kezdj, hogy munkanélküli diplomás vagy. Nekem is nehéz minden egyes tantárgy, főleg hogy színvonalas középsuliba járok ahol nehéz (inkább lehetetlen) kitűnni a tömegből sok áldozat árán is, de rászánom a napjaimból azt a 3-4-5 órát, amit főképp a töritanulásra szánok. Matekból meg remélem, hogy átmegyek érettségin.


Nem szapulni vagy eltántorítani akarlak, de ha nem vagy zseni vagy jobb képességű az átlagnál, bizony küzdeni kell a sikerért, gyakran vért izzadni, hogy eredményre jussunk, és akkor még meg sem említettük azt a sok pofára esést, amivel számolnunk kell életünk során. Nem foghatsz mindent betegségre vagy arra, hogy "nem megy", ezzel csak magadat áltatod.

2014. nov. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!