Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri egyetemre menni ilyen...

Megéri egyetemre menni ilyen jegyekkel?

Figyelt kérdés
most vagyok 12.-es töriböl 3as,matekbol 3as, irodalombol 4es,angol 4es átlag és info 4es érettségi. megérné gazdasági informatikára menni? nem tudom mennyire nehéz középiskolához képest

2014. nov. 28. 18:21
 1/8 anonim válasza:
Megérné belevágni, de a matekkal valószínűleg szívni fogsz. A matek sokkal nehezebb, mint a középiskolai, de letehető. Könnyen lehet, hogy 1 év csúszással végzed el a képzést, de ez a szorgalmadon múlik.
2014. nov. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én igaz nem informatikára járok/jártam, de azt én is hallottam, hogy ott durva a matek, és szerintem általánosságban ki lehet jelenteni, hogy csak akkor menj egyetemre, ha érzel magadban elég erőt ahhoz, hogy sokat tanulj. Mert ha úgy érzed, hogy a gimi alatt eleged lett a tanulásból, akkor most inkább dolgozz pár évet, vagy valami könnyű OKJ-s sulit csinálj, és utána dolgozz, és majd ha később úgy érzed, hogy újra tudnál koncentrálni a tanulásra, akkor kezd el az egyetemet.
2014. nov. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak akkor éri meg, ha tudod mire akarsz menni. Ellenben, ha a statisztikákat nézzük akkor Magyarországon a diplomásként még mindig könnyebb boldogulni mint szakmunkásként vagy szimpla érettségivel.


[link]


Én magam pedig azt ajánlom, hogy külföldre tervezz, egyszerűen itthon nincs értelme szenvedni akár 1 évet is.

2014. nov. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Miért kell elvenni ettől az embertől attól a kedvét hogy ő itthon próbáljon meg elhelyezkedni.

Most ez annak szól aki ilyet komentelt neki hogy ,,nem éri meg itthon szenvedni''

aki nem érzi itthon jól magát akkor menjen..

senki nem tartja vissza..

de attól még nem kell a másiknak a kedvét semmitől sem..

2014. nov. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elhelyezkedni? Nincs normális fizetés, teljesen mindegy, hogy az ország melyik részén vagy. Néhány szakmától eltekintve itthon nem lehet önállóan hozzáfogni egy élet kiépítéséhez pályakezdőként. Budapesten egy átlagfizetésből nem lehet megélni, nincs hova építkezni, nem lehet tervezni stb. Azzal az erőfeszítéssel amivel itthon megteremtesz magadnak egy semmilyen életszínvonalat, ugyan azzal az erőfeszítéssel kint külföldön (Nyugaton, jobb országokban) egy teljesen élhető életszínvonalat tudsz hozni.


Lehet hurrogni és nem én veszem el senkinek a kedvét, egyszerűen ez a valóság.

2014. nov. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Informatikai szakra felesleges matek hármassal belevágni szerintem.
2014. dec. 1. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem értek egyet az előttem szólóval. Szobatársam 3-as volt matekból és itt az első félévben letette a Matek I-et. Második félévben a Matek II-t elbukta, de egy év múlva sikerült neki. A szigorlata még nincs meg, de gazdasági infón nem tudom kell-e egyáltalán.
2014. dec. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól is függ hogy milyen iskolában ért el matek hármast. Egy gyenge iskolában a matek hármassal semmit sem fog érni. Egy emelt szintű matekos suliban ahol integrálni tanulnak, és szerez valami fogalmat az emelt szintű matekról ott elég lehet a hármas.

Gazd infón is elég kemény a matek, és nekik is kell olyan tantárgyakat tanulni mint pl számítógép architektúra, az is eléggé szóró tantárgy.


A matek hármas érettségi azt jelenti hogy nagyon nagy hiányosságok vannak matek terén, ezt csak rengeteg tanulással lehet behozni, semmi ideje nem lesz így matek mellett mást tanulni.

2014. dec. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!