Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri 20 évesen, szakközépisk...

Megéri 20 évesen, szakközépiskola után egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

8. osztályos vagyok és most kell eldöntenem, hogy hova menjek középiskolába.


- Kétnyelvű szakközépiskola: 1év Nyek + 4 év + 1 év szakma, ami összesen 6 év


-Gimnázium: 4 év


Tehát gimnáziumból már 18 évesen ke

zdeném az egyetemet, szakközépből viszont csak 20 évesen. Megéri az a plusz 2 középiskolai év vagy jobb hamarabb kezdeni az egyetemet?



2014. nov. 29. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem jobb hamarabb kezdeni az egyetemet, amíg még "friss az agyad", nem kezdted még el az "életed", mért így még lehetsz sok marhaságra amit az egyetemen kötelező megtanulnod..

Ha egyetemi/főiskolai tudást igénylő szakmában szeretnél dolgozni, akkor egyébként is alig lesz szükséged a középsuliban tanultakra.

Ha azonos szakon folytatnád az egyetemmel mint amit középsuliban tanultál, csak annyi lenne a különbség hogy kicsit gyakorlatiasabb tudás is a fejedben lenne már, de elméleti részből 4 középiskolai év alatt csak az egyetemi évnek kb. első, nagyon max első-két évét ismernéd...

2014. nov. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Nyugodtan menj szakközépbe, sokan kezdik húsz évesen az egyetemet, semmiről nem fogsz lemaradni. :) És rendesen meg fogod tanulni a nyelvet és lesz egy szakmád is, és ez magabiztossággal fog eltölteni a sok pusztán érettségivel rendelkező társad között. Néha én is arra gondolok, hogy milyen jó lenne ha nekem is lenne szakmám, csak én nem találtam olyasmit, ami érdekelne és passzolna ahhoz, amit most az egyetemen tanulok. Szerintem csak profitálhatsz abból a plusz két évből. :)
2014. nov. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Milyen szakközép, milyen szakma, milyen egyetem?
2014. nov. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat! :)


Magyar-Angol kéttannyelvű műszaki (közlekedésgépészet) szakközépiskola


És majd később Műszaki Egyetem

2014. nov. 29. 11:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Értem. Nem könnyű a kérdés.

Én gimibe mentem és utána egyetemre, ennek az volt az oka h 14 évesen, de még 18 évesen sem tudtam teljesen h mit is akarok csinálni (egész életemben).

Szóval a kérdés h te biztos vagy-e benne h a műszaki pálya érdekel a legjobban. Mert az ciki ha útközbe kiderül h mégsem, de talán középiskolát váltani nem olyan húzós, ezt nem tudom.

Nehéz jó tanácsot adni. Bár én a gimit választanám mert sok a jó csaj! :D /az egyetemből kiindulva egy középsuliban sincs sok csaj sztem ha műszaki pályáról beszélünk, de bocs ha nem így van/

(Még annyi h én konkrétan nem érzem h nagy különbség lenne gimiből vagy szakközépből érkező emberek között, a lényeg h ki mennyire szereti ezt és mennyire szorgalmas. Max aki szakközepes az nem nulláról kezdi a műszaki tárgyakat, de akit érdekel az bőven meg tud tanulni mindent az egyetem alatt is.)

2014. nov. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha egyetemre akarsz menni, akkor gimnazium. Nyelvet megtanulod ott is, a szakmara meg semmi szukseged nem lesz, ha lesz diplomad.
2014. nov. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól függően gondolkodjál, hogy milyen tanul vagy most az általánosban. Ha jele-kitűnő, akkor elképzelhető, hogy felvesznek egyetemre. Ha olyan közepes, négyes, akkor egyáltalán nem biztos, akkor inkább szakközépbe menjél, legalább lesz egy szakma a kezedben, az a két év ide vagy oda, nem számít, csak legyen egy olyan szakma, ami kifejezetten érdekel. Lehetsz mondjuk akár szakács is, és később elvégezheted a Vendéglátóipari Főiskolát.
2014. nov. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!