Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért van olyan nagy különbség...

Miért van olyan nagy különbség az ELTE matematika és a BME matematika szakok tárgykínálatában?

Figyelt kérdés

Épp matematika szakra készülök, ezért összehasonlítottam a két általam legjobbnak vélt egyetem tárgyait és alig oktatnak hasonló tárgyakat, míg pl. informatika szakon jóval több az egyezés..

Miért lehet ez így?



2014. nov. 29. 09:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Az ELTE-n inkább elméleti, a BME-n inkább alkalmazott a matek, ezért különbözik annyira.
2014. dec. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az eltén is van alkalmazott matek. A BME matematikus képzés jóval gyengébb, de korlátlan áthallgatás van, és közel vannak az épületek, ezért ez meg is valósítható. Akkor javaslom, ha tulajdonképpen két szakot szeretnél elvégezni (pl. matek+infó), de csak egyre akarsz hivatalosan járni, vagy ha annyira azért nem vagy jó képességű, hogy az elte matekot elvégezd. Másrészt valszámból ott elég erősek, amiatt is érdemes lehet odamenni (bár hogy most mi van, nem tudom, ezt pár éve mondták). Ha inkább elméleti matematikus, kutató szeretnél lenni, akkor Elte.


Az informatika esetén is személetében szerintem más a két képzés, a BME informatikus a mérnökképzésből, villamosmérnök-képzésből indult ki, az Elte meg a matematikusból. De a BME mérnökinfót most variálták át, úgyhogy még azzal sem vagyok igazán képben.

2015. márc. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!