Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosin (államilag támogato...

Az orvosin (államilag támogatott) képzésen mennyi pluszköltséggel kell számolni? (Gondolok itt a fonendoszkópra, köpenyre, tankönyvekre, stb. )

Figyelt kérdés

2014. dec. 2. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Sokkal, bár elég sok tényezőtől függ. Egyrészt nem muszáj mindent eredetiben, újonnan megvenni. Van könyvtár, internet, használt könyvek, fénymásoló, kölcsön is lehet kérni stb.

Atlaszból van 23 ezres és 45 ezres is, fonendoszkópból 10 és 100 ezres is.

Emellett pl. Szegeden van évente 13 ezer forint jegyzettámogatás. Azért az sem mindegy:)


Én első évben szerintem kb. 80 ezret költöttem ilyenekre, másodévben 50 ezer körül, harmadévben szintén 50 körül. (Ezekből még lejött a jegyzettám.) De elég nehéz összeszámolni, mert év közben is csomószor fénymásoltattam, nyomtattattam, azokat nehéz listázgatni.


1-2. év:

Anatómia atlasz 45 200 forint, anatómia tankönyv 17800, szövettan 16 ezer, embriológia 9700, sejtbiológia 11200, élettan 17900, biokémia 9700, de mindegyikből lejött 10% kedvezmény a diák miatt. Ezeket vettem eredetiben, a többit olcsóbban szereztem meg, de azért összeadva az sem olyan kis összeg. Köpeny kb. 2x4500 forint, nyári gyakra fehér papucs 9 ezer körül, szike+csipesz kb. 2000.


Harmadévben már nem nagyon kellett könyv, ott a foni volt nagyobb összeg, az 24 ezerbe került.


Negyedévtől meg már szinte minden csak egy-egy félévre kell, így az ember ált. azt veszi meg, ami érdekli, és később is használja. Mondjuk én megrögzött orvosikönyv-gyűjtögető vagyok, ráadásul képtelen vagyok más jegyzeteiből tanulni, szeretem, ha megvan a tankönyv..:D

2014. dec. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én első évben 120.000-et költöttem csak könyvekre, de felesleges volt. Nagyrész úgyis jegyzetekből fogsz tanulni, ami ingyen van + könyvtár is ingyenes.


Fondendoszkóp 20.000 (használtan fele)

Köpeny 10.000 körül.


Szóval ha okosan csinálod szinte semmibe nem fog kerülni.

2014. dec. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2014. dec. 6. 09:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Köpenyt hol lehet venni?
2016. nov. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!