Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért kap manapság mindenki...

Miért kap manapság mindenki plusz pontot a felvételin?

Figyelt kérdés

Minek kell adni minden egyes hülyeségre plusz pontot?

Én is ismerek hátrányos helyzetűeket, meg fogyatékos embereket, akik kaptak volna egy csomó pontot, de tudjátok mit csinált? Letett KÉT emelt szintű érettségit, és igen felvették. (nem kis ponthatáros helyre)

Hol van itt az esélyegyenlőség? Azért mert a drága gyerek egy picit hátrányos helyzetű, akkor már ne is kelljen neki emelt szintűt tennie? Mindenki szerez, vagy hamisít valami lapot, hogy ő ilyen meg olyan helyzetű, és csak úgy repkednek a plusz pontok.

Mellesleg én vagy még hozzám hasonló sok ember akinek nem jár, mi leszünk hátrányban velük szemben. Ez az aztán esélyegyenlőség...

Jahh és baromira nem érdekel, hogy szegényeknek milyen borzalmas életük lehet. Én marhára nem ezt vettem észre...


2010. jan. 31. 10:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez a felindultság?

Én nem gazdag családból származom, nem kapok hátrányos helyzet miatt plusz pontokat. Nagyon sok helyen el van szúrva az oktatási rendszer. Itt is. DE! Gondolj bele, én például nem járok jó pénzért különórára, mégis megvan a nyelvvizsgám, ami ugyebár 50 pontot ér. Mindenki fel tud készülni saját kútfőből, ha akar (kivéve akinek nincs arra pénze, hogy megvegyen egy nyelvvizsgára felkészítő könyvet), emellett fogok emelt szintű érettségit tenni. Ez már 80 pont.

Tényleg ilyen nehéz megszerezni? Leírtad, hogy gazdag családból származol, legalábbis azt, hogy nem szegényből. Ezek szerint neked lenne alkalmad, hogy tanárhoz járj, és ugyanezt megcsináld. Hoppá, ahhoz tanulni és szenvedni kéne? Bocsánat...

Kedves Kérdező! Talán savanyú a szőlő?



Amúgy véleményem szerint sem korrekt az egész felvételi rendszer (ebbe beletartozik az is, hogy közel sem kell ennyi diplomás), de nincs lehetőségünk ez ellen felszólalni, ergo el kell fogadnunk, és nem hisztizni mindenért.

2010. jan. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Kicsit idegesnek tűnsz és túlzásba estél:

"Mindenki szerez, vagy hamisít valami lapot..."

Semmilyen rendszer sem lehet 100%-ban tökéletes.

A fogyatékos, hátrányos kap egy esélytöbbletet, aztán vagy bennmarad vagy nem.

Ne irígykedj, inkább tanulj és örülj hogy neked semmi bajod.

2010. jan. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen,nekem is volt egy osztálytársam még gimnáziumban,akinek volt valami kattja(senki se tudta,hogy micsoda)Nem volt az a kimondottan jó tanuló,a dolgozatain is napokig lehetett röhögni(tudom,g*ciség)akkora f*szságokat tudott írni,és láss csodát,most a BME-re jár néhány plusszpontocska segítségével...

nem sajnálom tőle,de nem érzem azt,hogy a kellő szakmai ismereteket nagy biztonsággal el tudná sajátítani.

Persze,esélyegyenlőség,de tulajdonképpen az állatvilágban aki selejt az kihullik,nem rontja az adott faj génállományát...És ez szerintem rendben is van.

2010. jan. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

10:58

Szövegértéseddel hatalmas nagy problémáid lehetnek.

Hol írtam ilyet, hogy gazdag családból származok?

Honnan veszed, hogy nem járok tanárhoz, és honnan veszed, hogy nincs nyelvvizsgám?

Engem az zavar, hogy amíg én megszenvedek érte, addig más csak be x-el valamit az e-felvin és hoppá ott a pont...

Én megszenvedtem az emelt törimért, meg a többiért is.

Mindenki a kiskaput keresi, nehogy véletlen tanulnia kellene...

2010. jan. 31. 11:16
 5/12 anonim ***** válasza:

Én erre akkor jöttem rá, amikor engem két emelt érettségivel nem vettek fel sehova, a hátrányos helyzetű, többször megbukott osztálytársam meg főiskolára jár.


Az oktatási rendszerünk nem ér egy fabatkát sem.

2010. jan. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én is szívesen hátradőlnék a székben, nem kellene nyelvvizsga, se emelt érettségi, és simán bekerülnék.

Van egy másik ismerősöm, egyedül él az anyukájával, aki alig keres valamit, még is marha jó tanuló, és van 2 nyelvvizsgája. Picit érdekes nem?

Meg se sajnáljam szegény kátrányos helyzetűeket...

2010. jan. 31. 11:26
 7/12 anonim ***** válasza:

éncsak most tudtam meg h diszkalkuliáért meg ilyenekért 50 pont jár. le is döbbentem mert nekem ugye az van (2 x buktam is matekból, de emellett minden másból jó jegyeim vannak) aztán elmentünk utánajárni h akkor ez hogy van és aztmondták így már nem intéznek papírt mert h ez így átlátszó h csak így érettségi előtt hirtelen fogyatékos lettem. mondom jólvan f.aszom belétek, dugjátok fel az 50 pontotokat. van egy nyelvvizsgám azt kész ha a matekot leszámítva mindenből 5ösöm lesz az nekem elég.


a kiakasztó csak az h nekem tényleg zavarom van a számokkal, pici korom óta. ezzel szemben van osztálytársam aki saját bevallása szerint nem diszlexiás, csak az anyja vmi hivatalban dolgozik és elintézte neki a papírt...

2010. jan. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem járt volna plusz pont hátrányos helyzetért, de nem vettem igénybe. Mindkét szülőm 8 általánossal rendelkezik, nem vagyunk gazdagok. Viszont letettem az asztalra, meglett a 80 pontom, felvettek ahova akartam menni. Sőt még túl is szárnyaltam. ELTE vegyész szakon vagyok, de ha szeretném BME-n is lehetnék.


Egyébként szerintem sem igazságos az egész, mert bizonyos helyzetekben túlságosan jól bánnak egyesekkel. Pl. miért kapjon olyan pluszpontot aki már 14 évesen több gyereket kipottyantott... Vagy miért engedik meg hogy kerekes székkel vegyésznek jelentkezzen vki...


Természetes hogy segítik a nehéz helyzetűek esélyeit, de azért több ésszel...

2010. jan. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan érzek, mint Te, kedves kérdező. Hogy miért? Azért, mert itt is gyakran olvasni olyan kérdéseket, hogy jár-e ezért, vagy azért pluszpont. Valóban mindenki a kiskapukat keresi. Amúgy én úgy oldanám meg ezt a problémát, hogy minden egyetemen tartanék fent x helyet a hátrányos helyzetűeknek külön. Küzdjenek meg egymással, hogy közülük is csak azok kerülhessenek be, akik elérték a ponthatárt. Mert ez így nagyon nem igazságos. És igen, bennem van az irigység. Mert míg én 2-3 évig tanultam a nyelvvizsgámért, minden délutánomat a törivel töltöm, addig ők csak elvannak. Mert azért egy középszintű érettségi nem kíván olyan nagy felkészülést,azt tudjuk.Én is szívesen élnék így.
2010. febr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

igen ez egy ilyen ország mindenki a kiskapukat keresi

én is tettem fel itt kérdést hogy ezért jár-e pluszpont, mert az ember későn jön rá, hogy egy érettségivel nem akar a tescoban dolgozni.

2010. febr. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!