Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fősuli vagy érettségi után...

Fősuli vagy érettségi után rögtön munka? v2. 0

Figyelt kérdés

19/F vagyok és nem tudom mit csináljak pontosan.Nem vagyok rossz tanuló, valószínűleg csont nélkül letudok érettségizni, olyan 3-4-es tanuló vagyok viszont két dolog között gondolkodom. Jelentkezzem tavasszal a Károli Gáspárra vagy ELTE /BTK->Japánszakra Duplázással (Német nyelv közép szinten+Történelem Emelt) Elég jó vagyok németből már 7 éves korom óra folyékonyan beszélek németül szóval az olyan 80% os lenne, töri 60% (ha összejön)Ami már 280pont plusz 50 pluszpont az emelt miatt és 40 a hátrányos helyzet miatt (nagy a család) így lenne olyan 370 pontom ami elég lenne. A nagy gond viszont az hogy töriből csak olyan 3-as vagyok középszinten. Ezért is vannak kételyeim afelől hogy sikerül.Járok előkészítőre viszont azokon csak még inkább az vésődik be,hogy nem áll valami fényesen a szénám. Valamint az emeltet vad idegen előtt kell letenni. Nehéz összeszedni 60%-ot emelt törin? Nagyon érdekel a japán az igazat megvallva. Viszont védő övnek beraknám még az eltén az Elektronikus Könyvtárost mivel mindig is szeretem a könyvtárakat és könyveket. Ha más nem akkor oda könyvtárba mennék dolgozni és ha az ember egyszer kap állást könyvtárban akkor onnan megy nyugdíjba xD


A másik lehetőség, hogy elmegyek dolgozni viszont, hogy hova...azt nem tudom. Viszont továbbtanulás ellen szól,hogy vater már így is oda van meg vissza mert egyszer megbuktam még 9.ben (nehéz volt megszokni a középsulit) és hogy érettségi után mennyek el dolgozni mert hát ő neki nem kötelessége engem eltartani ha már elmúltam 18. Muter viszont meg oda van, hogy mennyek csak fősulira...


Szerintetek?


2014. dec. 5. 20:56
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!