Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi végzettséggel milyen...

Jogi végzettséggel milyen területeken lehet dolgozni? Például ha nem az ügyvédi pálya érdekel és a bíróság, van e más lehetőség? Hány évet kell ezekért tanulni? Szerethető-e ez a szakma? Milyen képesség kell hozzá?

Figyelt kérdés

2014. dec. 7. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:
hát ez engem is nagyon érdekelne :/
2014. dec. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

4-ed évesként: A realitás: a diploma megszerzéséig 5-6 évvel lehet számolni. Ezalatt szakmai gyakorlatot lehet választani cégeknél = jogtanácsos = nagyjából azok a feladatai, mint egy ügyvédnek, civil szervezeteknél = pl egyesületek, közigazgatás = hivatalok, minisztériumok. Ezen belül akár jogalkotás, diplomácia. Esetleg az akadémiai irány. Állami szinten még ügyész és a közjegyző.

Egyébként én úgy látom a mostani igények szerint, a külföldi továbbtanulás, 1-2 nyelv és kiforrott 'elő-szakirány', tdk és egyéb kiegészítő dolgok mellett lehet egyenesen előre haladni. Szóval aki ezt a jogi irányt komolyan gondolja (és a szakvizsgákat is beleszámolja), könnyen 10 év az, amit rá kell szánni. Ha mindez csak egy alapozó tárgy, és egy másik diplomát céloz meg az ember, pl egy közgazdasági párosítással - az is kifizetődő. Remélem tudtam segíteni.

2015. jan. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!