Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes lenne középiskolai...

Érdemes lenne középiskolai kémia- biológia tanárnak tanulnom? Lenne munkám?

Figyelt kérdés

Mindenki csak lebeszélni akar róla, hogy menj orvosira, vagy gyógyszerészetire, vagy biomérnöknek, vagy vegyészmérnöknek, de nekem a tanári közelebb van, és azt szeretném, viszont elbizonytalanítanak a lebeszélő emberek.

Nem lesz munkám, pénzem, fizetésem, csak alázkodnom kell stb stb szólnak az ellenérvek, tényleg így van?

Ha annak megyek, akkor "éhezés" lesz belőle?



2014. dec. 8. 21:09
 1/10 anonim válasza:
21%

Kérlek ne.

Utálom a biológiát.

2014. dec. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 sadam87 ***** válasza:
100%

Éhezni biztos nem fogsz, bár valószínűleg kevesebb lesz a fizetésed (bár ugye most dübörög az életpálya modell). Ami az állásokat illeti, nagyban függ attól is, éppen mit tervez a kormány (pl. lesz-e leépítés). Természettudományos tanári szakon elég kevesen végeznek, főleg a kémia (és a fizika) tanárokból van hiány, szóval ezzel a szakpárral szerintem lesz munkád (pár embernek, illetve nekem is lett az elmúlt években). Az új rendszerrel ugyan lehet, hogy többen fognak végezni, de elvileg így is durva tanárhiány alakulhat ki ezeken a szakokon rövid időn belül. Persze az se mindegy, milyen iskolába kerülsz.

Én azt tanácsolná, ha tényleg ezt érzed a hivatásodnak, elhivatott vagy, akkor válaszd ezt a szakot, de gondold jól végig, mert sok energiát, elszántságot igényel, ha jól akarod csinálni, anélkül meg semmi értelme.

2014. dec. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én nem feltétlenül beszéllek le róla, mert a reálos tanárokra nagy igény van. Kezdve azzal, hogy már az egyetemen is elég magas ösztöndíjat kapnak, ezzel is csábítani akarják őket a tanári pályára. Mert tényleg az van, hogy aki bioszra/kémiára/fizikára/matekra megy, azok általában nem tanárnak mennek, hanem egyéb szakirányokra. Reálos tanárból nagyon kevés van! Főleg kémiából. Van egy haverom, kémiatanárnak tanul egyetemen, és már most, egyetemista korában elkapkodták az iskolák!


Ugye, mostanában azt mondják, hogy a pedagógusi életpályamodell stb. miatt anyagilag is jobban megéri tanárkodni, és ez a jövőben javulni is fog. Ilyen téren viszont én szkeptikus vagyok. Az biztos, hogy jobban megéri anyagilag, mint eddig (egy kezdő tanárnak), viszont lehet, hogy ha ezekkel a tárgyakkal más szakirányra mész (biomérnök stb.) akkor olyan helyre illeszkedhetsz be, ahol sokkal többet is kereshetsz. Mondjuk ezt nem tudom.


Én a helyedben azt csinálnám, hogy elmennék tanárnak, és max. ha elvégeztem és nem tetszik a tanári pálya, akkor továbbképezném magam és más szakokat is elvégeznék, amihez kémia és biosz kell. Tehát egy biosztanár átképezheti magát biomérnöknek... Mindenesetre meglenne a biztos tanári végzettséged. És még egyszer mondom: munkád tanári végzettséggel biztos lesz, reál szakkal, a fizetés, hát... éhenhalni nem fogsz, de nem is vet fel majd a pénz.


És az utolsó érvem: vannak olyan emberek, akik gyerekeket szeretnének nevelni, kifejezetten tanítani szeretnének. Ha ilyen vagy, akkor a kérdés el van döntve.

2014. dec. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 cli_hlt ***** válasza:
46%

Csak akkor menj tanárnak, ha elsősorban a tanítás érdekel, és "úgy egyébként" szereted a leendő szakod.


A fizetésed elkeserítően kevés lesz. Egy jó szakember simán a kétszeresét is megkeresi egy tanárfitzetésnek. Nem mindegy, hogy 150k-t viszel haza, vagy 3-500k-t, hidd el.


Hacsak nincs ELKÉPESZTŐEN erős hivatástudatod, akkor ne menj tanárnak.

2014. dec. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Munkád lesz, csak elég kevés pénzt kapsz majd érte.
2014. dec. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem "ezek" - minden tiltakozás ellenére - össze fogják vonni a természettudományos tárgyakat, szóval gyere te is kémiára vegyésznek!
2014. dec. 9. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Munkád lesz, a normál fizetésben ne reménykedj.
2014. dec. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mindenkinek ment a jó pacsi.


Még annyit kérdeznék, hogy akkor is mennétek, ha fizetnetek kell érte 2,1 misit?

(ugyanis nekem már nincs meg az összes 12 félévem, elhasználtam egy másik ttk bsc képzésre)

2014. dec. 9. 20:19
 9/10 cli_hlt ***** válasza:
50%

Kérdező, ezt magadnak kell eldönteni.


Ha dupláznák a fizetéseket helyből, akkor sem mennék vissza tanítani. De ez a saját preferenciáim / elképzeléseim miatt van.


Szerintem a tanárság most egy drága hobbi. Van aki vitorlázni szeret, van aki tanítani.

2014. dec. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindenki mondja, hogy nem lenne elég fizetésed. Ez igaz is, a tanárokat nem fizetik túl...

De! Biosz-kémia tanárként rengeteget tudnál korrepetálni, és emelt érettségire felkészíteni. Konkrétan az én körzetemben egy darab biológia tanár nem vállal ilyet, kémiából pedig egy darab. Teljesen be van táblázva, és egy ilyen óráért 2500-at minimum el lehet kérni. Tehát nem mondanám, hogy nem lehet keresni vele.

2015. febr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!