Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány félévet finanszíroz az...

Hány félévet finanszíroz az állam a felsőoktatásban?

Figyelt kérdés
Ma azt mondta egyik ismerősöm, hogy nem az számít, van-e már diplomád, hanem az, hogy hány félévet jártál felsőoktatási intézménybe, és bizonyos esetekben, ha már 8 félévet tanultál is felsőoktatásban, attól még lehet pár féléved, amit még állami finanszírozásban tanulhatsz...ez igaz lenne?

2014. dec. 11. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
12 félévet. Ha osztatlan képzésben vasz valakit részt, kaphat még kettőt mellé
2014. dec. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"12 félévet."


Ez akkor is igaz, ha 8 félévet követően diplomát szereztem egy szakon, de pályát szeretnék módosítani, ezért egy teljesen más jellegű szakon alapszakot (BA) szeretnék elvégezni?


Vagy ha már van diplomám, akkor már csak a hajdani szakom mesterképzésén vehetek részt, vagy bármiféle, az eredeti szakomra épülő továbbképzésen?


"Ha osztatlan képzésben vesz valakit részt, kaphat még kettőt mellé"


Mit jelent az osztatlan képzés?

2014. dec. 11. 21:25
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ez akkor is igaz, ha 8 félévet követően diplomát szereztem egy szakon, de pályát szeretnék módosítani, ezért egy teljesen más jellegű szakon alapszakot (BA) szeretnék elvégezni?"


- Olyan diploma fér bele a 12 félévbe, amilyet szeretnél.


"Mit jelent az osztatlan képzés?"


- Hogy nem osztott. Ebben az esetben legalább 10 éves, egybefüggő képzés (pl. általános orvosi).

2014. dec. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2"Ez akkor is igaz, ha 8 félévet követően diplomát szereztem egy szakon, de pályát szeretnék módosítani, ezért egy teljesen más jellegű szakon alapszakot (BA) szeretnék elvégezni?"


- Olyan diploma fér bele a 12 félévbe, amilyet szeretnél. "


Tehát ha jól értem, akkor ha még egy három éves képzésen (BA) szeretnék részt venni, és állami finanszírozásúra jelentkezem, nem költségtérítésesre, akkor elvileg még az állam nekem 2 évet finanszírozna ingyen? És az utolsó évet (vagy a 3 évből bármelyik 1 évet)kellene költségtérítésesen elvégeznem, hogy megkaphassam a diplomámat a leendő szakomon?


Szóval két év után küldenének félévenként egy-egy csekket (vagy részletfizetés esetén többet, gondolom), hogy legyen kedves perkálni a hátramaradt, állami támogatottságú egy évemet?


Bocs, ha ilyen szájbarágósan kérdezek, de erre az adott főiskolán senki nem adott nekem választ, hogy ez most akkor a gyakorlatban hogy zajlik?

2014. dec. 11. 21:44
 5/5 anonim ***** válasza:

"ha még egy három éves képzésen (BA) szeretnék részt venni, és állami finanszírozásúra jelentkezem, nem költségtérítésesre, akkor elvileg még az állam nekem 2 évet finanszírozna ingyen? És az utolsó évet (vagy a 3 évből bármelyik 1 évet)kellene költségtérítésesen elvégeznem, hogy megkaphassam a diplomámat a leendő szakomon?"


- Amennyiben a BA képzés megkezdésekor már 8 félévet elfogyasztottál, akkor a jelenlegi szabályozás szerint igen, 4 féléved marad még az ingyenes oktatásra, vagyis az utolsó egy évét fizetni kell.

2014. dec. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!