Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ebben a mai felsőoktatási...

Ebben a mai felsőoktatási rendszerben milyen képzés után lehet belőlem angol nyelvtanár?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy vannak ezek a 2 éves angoltanár MSC szakok, arra én simán jelentkezhetek, vagy először muszáj elvégeznem az anglisztika Bsc-t? Mert ehhez nagyon nem értek...Történelem-magyar szakos középiskolai tanárként végeztem a Debreceni Egyetemen, és még a "régi" rendszerben. (kredites, osztatlan, 5 éves). Szerintem jól beszélem az angolt, és jó lenne egy angol nyelvtanári is, csak nem tudom, h én, akinek már van egy tanári diplomája, melyiket kell, h elvégezze...Nem látok bele..
2010. febr. 2. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
MSC-re csak BSC után jelentkezhetsz!
2010. febr. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hú, ne haragudj, de ennyivel nem igazán segítettél ki...Kicsit bővebben?

Értem mit akartál ezzel, de ha nekem van már egy tanárim, nem lehet a 2 évest elvégezni?

mert az egyik ismerősöm-, aki nyelvtanár-, ajánlotta, hogy végezzem a kétéves angoltanárit...

2010. febr. 2. 10:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Igazából egyetemenként eltérő lehet, ahogy kezelik, szóval inkább az adott intézmény tanulmányi osztályán érdeklődj, csak ott kapsz pontos választ.
2010. febr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A KFRTKF-nek azt hiszem van angol szakja, igaz csak 1-6. osztályra képesít.Másoddiplomás,esti tagozatos. De lehet, hogy megszűnt már?
2010. febr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Válaszd ki a számodra megfelelő intézményt és emeld meg a telefont. Ha már pedagógus vagy tudhatnád mire való.

Itt nem fogsz értelmes választ kapni.

2010. febr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek a telefonossal, de attól függetlenül szerintem az alapozásra szükség van, valamit csak tanulnak az alapképzésen is. Két év alatt szakmai előzmények nélkül nem lehet elsajátítani 5 éves anyagot. Magyarból vagy történelemből se lehetne, ilyen alapon mérnöki diplomával is el akarhatnád végezni két év alatt az angoltanárit. Az anglisztika szak nem az angol nyelvtudásról szól, hanem nyelvészetről,beleértve a történetit is, irodalomról, kultúráról.
2010. febr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hű, a sok okos pa**, ezzel nagyon tud mindenki segíteni, hogy osztja az észt. Ha valaki idegbeteg, ne jöjjön fel ilyen oldalra, hogy hülye tanácsokat osztogasson...És utolsó válaszoló, kösz, de képzeld, tudom mi az anglisztika, mit kell tanulni+ jéééé!!!!!! Ismerem a telefont is!
2010. febr. 2. 21:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Remélem, nem dolgozol tanárként, mert hogy gyűlölnek a gyerekek, mert egy primitív szemétláda vagy, az biztos. "Szerinted" beszéled jól az angolt vagy a vizsgabizottság szerint is?
2010. febr. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!