Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek 27-évesen, magánta...

Szerintetek 27-évesen, magántanulóként munka mellett megcsinálható egy emelt szintű fizika érettségi 90%-os 5-ös?

Figyelt kérdés
Egyenlőre középszintre kezdtünk el készülni a tanárommal. A gondom csak az, hogy sok az elmélet, de a számításokat viszont gyorsan megértem. A tanárom ajánlott egy könyvet, amiben rövidebb az elmélet. Ezért a kérdésem az lenne, hogy ha nagyon jól mennek a számítások, akkor van értelme középszinten toporogni vagy az emelt szintre érdemesebb inkább gyúrni? Mennyivel nehezebb az emelt a középszintnél? Előbb középszint, utána emelt szint? A válaszokat, tapasztalatokat előre is köszönöm!
2014. dec. 22. 12:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem érettségiztem még fizikából, de szerintem ha a számolással nincsenek problémáid, akkor az elmélet már csak piskóta mellé. Ha neked az biztonságosabb, akkor csinálhatsz előbb egy középszintet is, de akkor 1 évet várnod kell az emelt szintig, addig meg sokat felejthetsz számolásból.


Szóval én a helyedben mindenképp rágyúrnék az elméletre, és csinálnék egy emelt szintűt.

2014. dec. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én 4 hónap alatt a nulláról felkészültem emelt fizikára, végül 78%-os lett. mellette okj-s sulit végeztem, de nagyjából éjjel-nappal erre tanultam. a matek alapok megvoltak, előtte fél évvel emelt matekot írtam. a lényeg, hogy szerintem egyből emeltre tanulj, nincs értelme most felszínesen megtanulni mindent a középszintűre, aztán elölről kezdeni és részletesebben az emelt szintűre. az emelt érettségi jóval nehezebb, mivel szóbelin kísérleteket kell végezni, amiket kb soha nem csinált az ember, illetve esszét is kell írni (én pl sugárzásokból írtam, ami könnyű volt, csak le kellett írni, amit bemagoltam, de lehetett a levegő páratartalmáról is írni, amihez magamtól egy büdös szót se tudtam volna megfogalmazni, nemhogy 3 oldalt).


a számítások egyszerűek, mert csak a képletbe kell az értékeket behelyettesíteni meg mértékegységet váltani, azok az emelten is nagyon könnyűek.


mindenképp 90%-os emelt kell? arra, hogy 60 felett megírd, reális esélyed van, de a 90 azért kevés embernek jön össze, illetve szerencse is kell hozzá. esetleg akár többszöri nekifutás is, hogy minden összejöjjön: könnyű feladatok, jó esszétémák, rendes szóbeliztetők... és remélem nem lány vagy, mert akkor nem lesz jó dolgod a szóbelin.

2014. dec. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kösz -
2018. szept. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!