Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakmáknak van tekintél...

Melyik szakmáknak van tekintélyük, és melyiket nézik le?

Figyelt kérdés

2014. dec. 22. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Nem az a lényeg, hogy melyik szakmának milyen tekintélye van, hanem hogy melyikkel mennyi pénzt lehet keresni.


Lehet sokan lenézik a vízalatti hegesztőket, viszont az ő szakmájuk a leginkább körülményes azért, mert veszélyes, és mert nem is lehet mindenki víz alatti hegesztő. Viszont rohadt sok pénzt keresnek vele.


Néhányan az informatikusokat is lenézik, mert "kocka", viszont azzal is lehet pénzt keresni. Ugyanúgy, ahogy egy asztalos, vagy kovács is tud jó pénzért dolgozni.

2014. dec. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Azt szokták lenézni, amihez nem kell tudás, illetve olyan értelemben szutykos, mint pl. a szippantós vagy a kukás.

A jó és megbízható szakembereknek egyre nagyobb a tekintélye, mivel kevés van belőlük, és az ilyenek jellemzően be is vannak alaposan táblázva, tehát udvarolnak nekik rendesen, csak jöjjenek. :)

2014. dec. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Van egy ismerősőm, orvosira jár. Mindenki körbeugrálja. Van egy másik ismerősőm ő villamosmérnöknek tanul. Hozzá meg alig szólnak. Én olyan szakmát szeretnék ahol körbeugrálnak, és nem orvosi.
2014. dec. 22. 13:29
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát ez nem attól van, mert az egyik orvosis a másik meg villamosmérnök, hanem attól, hogy milyen emberek vagy mennyire tudják megérteni magukat az átlagemberrel.
2014. dec. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2014. dec. 23. 07:51
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a fontos, hogy kinek milyen szakmája van, hanem hogy milyen ember!! Ha becsületes, megbízható, lehet rá számítani, hibátlanul dolgozik, nem iszik pl., elég művelt, szabad idejében nem csak a kocsmát keresi fel, hanem néha elmegy egy-egy kiállításra is, múzeumba is, hogy gyarapítsa a műveltségét, olvas hozzá, akkor végezhet bármilyen szakmát, őt magát nem fogják lenézni. Aki meg egy teljes szakmát lenéz, az elég hülye.
2014. dec. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Az számít milyen ember vagy. Ne akarj másoknak megfelelni.Azokat akiket körbeugrálnak látszólagos ismeretségeik kapcsolataik vannak, felszinesek. Inkább legyen kevés barátod, de azok úgy fogadjanak el milyen ember vagy és nem a végzettséged teljesítményed alapján.
2014. dec. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Vannak rossz orvosok, azokat sokan le is nézik... Nem az a lényeg, hogy mi a szakmád, hanem az, hogy abban a szakmában milyen értéket teremtesz. Lehetsz jó ember, becsületes, de ha nem végzed jól a dolgod a saját szakmádban, le fognak nézni. Szóval olyan szakmát válassz, amiben tevékeny tudsz lenni!


Hosszú, és eredményes életet!

2014. dec. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Még csak nem is az számít hogy mennyit keresel vele... a boldogság nem a gazdagságból jön feltétlen.. John Lenon mondta egyszer: "Amikor 6 évesen

iskolába mentem, és megkérdezték, mi akarok lenni, ha nagy leszek, azt mondtam

"boldog". Azt mondták, hogy rosszul értelmeztem a kérdést.

Azt mondtam, rosszul értelmezték az életet."


Olyat csinálj amit nem érzel kényszernek hanem szívből szeretsz és boldog leszel.

2014. dec. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A Tengerész ***** válasza:
Hehe én villamosmérnök vagyok és körülugrálnak. Pedig nincs is rá igényem. Lehet nem a szakmán múlik? Igazából mihez van kedved? Mi érdekel? Mert ha semmi, csak az, hogy másoknak akarsz tetszeni, menj színésznek!
2014. dec. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!