Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Történelem, angol érettségivel...

Történelem, angol érettségivel milyen szakot tudnátok javasolni?

Figyelt kérdés

történelemből(emelt-eddig olyan 80%) és angolból(közép-50%) fogok érettségizni, ebből a 2 tárgyból vagyok előkészítőn, remélem az angolt sikerül még feljebb húzni.

Eddig ezeket a szakokat néztem: nemzetközi igazgatási,nemzetközi gazdálkodás, szociológia. ezek tetszenek a legjobban.

ami még tetszik az igazságügyi igazgatási és a közigazgatás szervező- de ide csak a töri érettségi jó.

töri/angol még jó a közszolgálati,emberi erőforrások,nemzetközi tanulmányok szakhoz, de ezek a szakok annyira nem érdekelnek.

minden véleményt szívesen fogadok, és ha egyetemet is tudtok ajánlani az is jól jönne :)

előre is köszönöm a válaszokat.



2014. dec. 28. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a jogot tudom még ajánlani, én oda jelentkezem, csak én angolból emeltezem és töriből közepet teszek. Egyetemek közül az ELTE a legerősebb, az igazgatásos szakok meg a Közszolgálatin vannak, de abban nem vagyok otthon.
2014. dec. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és a jogra nem kell magyar érettségi?
2014. dec. 29. 17:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Tortenelem es megegy tantargy, termeszetesen az lehet a magyar is, de szigoruan a tori mellett.
2014. dec. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem nagyon szeretnék jogász lenni szerintem nem illik hozzám, de lehet még 3 év múlva át gondolom :)

a Pázmány nem erősebb? én eddig az eltéről nem sok jót halottam. a jog azt nem tudom milyen ott.

2014. dec. 31. 00:13
 5/7 anonim ***** válasza:

ELTE a legerősebb jogi egyetem, de a többi ágazatban is kimagaslik, a pszichológiát tudom hogy ott nagyon elméletorientált az oktatás, elvileg a Károli jobb belőle, mert ott több a gyakorlat. Az IK karról nem nagyon tudok nyilatkozni, csak annyit, hogy ha én informatikai dologra adnám a fejem, akkor a Műegyetemre mennék, mivel az meg a mérnöki s infós dolgokból a legjobb. A BTK-t én szintúgy be fogom jelölni felvételinél, de csak az ELTE-n, bár tény hogy a legtöbb bölcsész szak nem való semmire, de inkább legyen ELTE-s, mint mondjuk Pázmányos vagy bármelyik másik.

Ami miatt gondolom rosszakat hallasz róla, az a gólyatáboros eset, de az bárhol megtörténhet, nem az egyetem volt az oka. Viszont emiatt sokan lenézik a sulit, mert hát milyen intézmény az, ahol ilyen történik. Lol. Ráadásul leginkább azok szólják le a legjobb egyetemeket (lásd Óbudaisok a BME-t), mert nem jutottak oda be, vagy kibuktak, nem bírták a tempót. Lehet engem is leszólogatni, de ez az igazság.

2014. dec. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

nekem unokatesóm eltes gyógypedre jár és nagyon nem szereti, a barátja bmere jár ő viszont nagyon szereti igaz hogy nehéz meg mindenért fizetni kell,de azért elég színvonalas.

nekem meg nem erősségem a magolás, és az a sok jogi szöveg...

2014. dec. 31. 12:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is ismerek ELTE BGGYK-s diákot és ő imádja, neki nagy vágya, hogy logopédus lehessen. Hozzáálláson és elhivatottságon múlik sok minden.

Nekem három testvérem is BME-t végzett, kettőről biztosan tudom, hogy nem szerették, baromi kemény, de nem lehetetlen megcsinálni (amúgy építő- és informatikusmérnökök).

2014. dec. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!