Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » EGYETEMISTÁK! Ti mire esküsztö...

EGYETEMISTÁK! Ti mire esküsztök, mi a sikeres érettségi titka? Az oké, hogy sokat kell rá tanulni, de mégis, ti milyen módszereket használtatok, ill. milyen módszerekkel tanultok most, hogy még többet kell?

Figyelt kérdés
Ismertek valami gyors tanulási módszert, amivel könnyebben megy?
2010. febr. 3. 23:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%

egyáltalán nem biztos, h sokat kell rá tanulni, ezt ki mondta ?

itt vagyok én, semmit nem tanultam, sőt alig értem haza rá, aztán mégis átmentem, most meg kitűnő vagyok egyetemen, hidd el, köze nincs hozzá

2010. febr. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

én se tanultam rá egy szót se mégis mind négyes ötös lett

csak akkor tanulj ha emeletezni mész

2010. febr. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
49%
Hmm, hát én még a régi rendszerben érettségiztem (2003-ban) és nem tanultam magam halálra. Jó viszonyt ápoltam a tanárokkal, még azt is megmondták szóbelin hogy honnan húzzak a tételek közül, nehogy rosszat húzzak.:) Az írásbelin elengedtem a fantáziámat, a lelkemből írtam... A matekhoz nagyon nem konyítottam de a tanárom sajátos javítási módszerének köszönhetően kijött belőle egy 4-es, a többi 5-ös lett.:) Így visszagondolva egy egyetemi vizsgámra többet kell tanulnom mint az egész érettségire együtt. De azóta megtanultam rendszerezettebben tanulni, kiemelni a lényeget. Amúgy az egyetemen sem minden a tanuláson múlik.:)
2010. febr. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Akkor hogyan sikerült?Mert ez lett volna a lényeg,ha ezt leírod!:)Jah,és még egy kérdés:Ha mondjuk tegyük fel,matekból meghúznak,de kémia+biosz érettségi sikerül,akkor mehetek állatorvosira?Csak az érettségi eredményeit nézik,vagy a többi év végit is?Kösziii
2010. febr. 3. 23:28
 5/17 A kérdező kommentje:
Mindegyikőtök csak azt írja,hogy ah semmit se tanult,vagy csak keveset,de akkor hogyan sikerült?Valamit csak csináltatok,nem?Nem tudom,én kissé kétségbe vok esve...:(
2010. febr. 3. 23:31
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha megbuksz matekból, akkor nem kapsz érettségi bizonyítványt, ezért nem mehetsz egyetemre.
2010. febr. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én sem tanultam, csak emelt törire... Magyarból amúgy sem tudnál rá semmit tanulni, matekból én végig kettes voltam és négyes lett az érettségim, a függvénytáblázatból néztem ki a dolgokat + még nekem sem volt nehéz, ami azért nagy szó:D
2010. febr. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Bocsi,rosszul fogalmaztam,úgy akartam kérdezni,hogy ha évvégén megbukok..de ha érettségi 2-es lesz,akkor???Légyszi,ha tudsz,a többi kérdésre is válaszolj,ha tudsz!Köszi
2010. febr. 3. 23:36
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, csináltunk valamit, tanultunk valamennyit, olvasgattuk az anyagot, gyakorolgattunk de semmi extra. Ha az megnyugtat dolgozd ki a tételeket (bár én még azt sem tettem), mondjuk minden tárgyból kidolgozol egy nap 5-6 tételt és egyszer a végére érsz. A lényeg hogy rendszerezd az anyagot, bontsd témakörökre, mindenhol írd ki a lényeget, ne vessz el a részletekben. Amúgy biztos hogy nem fogsz megbukni matekból, én anno 2 témakörhöz konyítottam valamit, a többinél improvizáltam... Ja és a legfontosabb, ne görcsölj, csak lazán.:) Nekem nagyon jó élmény volt az érettségi, jó hangulatban telt.:)
2010. febr. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A többségnek azért sikerül tanulás nélkül, mert a négy év alatt néha odafigyeltün. Én kicsit lusta voltam, így mindegyik tételre kb. 10 percet rákellett szánnom. Javaslom menj fizika szakra, tanuld ki rendesen, csinálj időgépet, és tanulj a középiskolában!
2010. febr. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!