Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom milyen egyetemre...

Nem tudom milyen egyetemre menjek! Kevés rálátásom és ötletem van, merre induljak el?

Figyelt kérdés

Üdv!

először is köszi hogy segíteni szeretnél.

Lassan ideje lenne jelentkezni valahova tovább tanulni (egyetem/fősuli)

de nem tudtam még igazán eldönteni hogy hogyan tovább,

kitöltöttem teszteket, továbbtanulásról, de minben balettművészt meg operaénekest kaptam (nyilvánvalóan nem választom ezt rézhanggal és vagy 75 kilóval)


A kérdésem az, hogy ha nem tudom PONTOSAN hogy milyen szakra menék hol érdemes körülnézni?

a felvi.hu val jön mindnki, de az egy átláthatatlan káosz nekem, nem igen tudok rajta rendesen kresni.


A gyakran félreértett 'matek nélkül' részt is blevenném ebbe, nem azt mondom hogy nem akarok matekozni, mert semmi bajom nincs vele, de emeltszintű matek érettségivel meg se próbálkoznék :/


Ami érdekelne:

Marketing (emelt matek miatt kérdéses gondolom)

menedzsment,

bármilyen média (elvileg csak büfészak, de legvégső esetben az is maradna)

akár fizikai munka amit keresnek (hiányszakmák?)



és amit semmiképpen sem csinálnék:

beteggondozás,orvostudomány,bizonyos szintű szociális munka (bizonyos embermenyiség fölött kényelmetlen)

minden tiszteletem az orvosoknak, de én nem tudnék olyasmit csinálni...


2014. dec. 29. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Jogász, tanár. Amiket kiválasztottál azokkal pont nem sokra mennél, felesleges annyi évet végigülni a semmiért.
2014. dec. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fiú vagy vagy lány?
2014. dec. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

-Fiú

-Miért nem mennék velük semmire?

(köszi a válaszokat)

2014. dec. 29. 20:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Közgazdasági szakokat azért nem ajánlanám, mert azt mondtad nem vagy toppon matekból, ott pedig azért vastagon benne van, mondjuk nem lehetetlen emelt matek nélkül elvégezni, de oda kell tenni magad.

Én nem értek ezzel a büfészakos, meg nem lesz jó semmire dumákkal. Az ilyen szakok el vannak ítélve, mert 90%-a az oda járóknak csak azért van, hogy melegedjen, nem elhivatottak. De ha te tényleg szereted a területet, kutatsz, fejlődsz és nem csak lógatod a lábad, akkor lehetsz sikeres. Meg fontos az, hogy ne csak alapszakban gondolkodj.

Fizikai munkát sem kell elítélni, nagyon kellenek a jó szakemberek, akik értenek ahhoz, amit csinálnak, de ehhez is elhivatottság kell és elviselni, hogy ide is sok idióta jár.

Ha egyetemben gondolkodsz, keress rájuk és nézd meg a szakleírásokat bizonyos karokon. Az egyetemek honlapjára is nézz rá, vannak mintatantervek, látod, hogy milyen óráid lennének.

Rá kell szánni az időt ezek átnyálazására, de így könnyen kialakíthatsz egy képet magadnak.

2014. dec. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi
2014. dec. 30. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!