Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatikusként hol...

Gazdaságinformatikusként hol lehet a legjobban elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Gazdaságinformatikus alapszakot elvégzettek, ti hol töltetek be állást?

2014. dec. 31. 18:24
 1/4 anonim válasza:
4%
A TESCO-ban
2014. dec. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló valószínűleg ott dolgozik, ezért ajánlja, de gazdaságinformatikusként valószínűleg túlképzett lennél oda.

Nem egészen világos, mit értesz az alatt, hogy "legjobban elhelyezkedni". A legtöbb fizetéssel? A legkönnyebben? A legérdekesebb munkával?

Szerintem egyébként aki jobban belegondol, rájön, milyen munka is az, amihez informatikus kell (tehát "mezei" közgazdász már nem elég), de talán egy programozó vagy mérnök informatikus nem annyira van otthon (és akkor a gazdaság, üzlet, pénzügy stb. óriási területésre kell gondolni).

2014. dec. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
IT területen tudsz főleg elhelyezkedni, de ott is csak akkor, ha tényleg értesz a programozáshoz. Gazdasági területen kevésbé, bár lehet nem lehetetlen.
2014. dec. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a lényeg, hogy valamelyik, -nyilván minél több annál jobb, de már egy is elég- programnyelvből nagyon profi legyél. Én naponta látok tucatszám hirdetéseket: Java, Javascript, C++ programozókat keresnek, de általában elvárnak 1-2 év tapasztalatot, (meg folyékony angol nyelvtudást) ilyenkor jön jól, ha egyetem alatt elmentél valahova "juniorkodni", de hozzáteszem, hogy sok helyre ha jó programozó vagy már papír nélkül is!!!!! fölvesznek. Nyilván a te eseted más, hisz mint írod a gazdinfót már befejezted, most kéne valami tapasztalatot szerezni a gyakorlatban.

Szóval szerintem -mondom úgy, hogy nem vagyok informatikus, csak hobbi szinten érdekel a programozás- érdemes valamelyik programnyelvre ráfeküdnöd és aztán azzal elhelyezkedni programozóként.

2014. dec. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!