Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik lesz jó és...

Szerintetek melyik lesz jó és keresett állás pár év múlva?

Figyelt kérdés
Nemsokára végzek a gimivel és szeretnék továbbtanulni. Nyelvi gimibe járok, de műszaki vonalon szeretnék továbbtanulni. A gépészmérnök, mérnök informatikus és műszaki menedzser jön szóba. Tudom, hogy a műszaki menedzser sokan leszólják, de én nagyon jókat hallottam róla és tetszik is. Olyan típus vagyok, hogy szeretek gépekkel foglalkozni de nem az aki egész nap csak ott ül és programoz reggeltől estig. Szívesen mennék tárgyalni és egyeztetni akár megrendelőkkel stb. Nem vagyok az a nagyon nagy lángelme matekból sem fizikából, de tudom miről van szó órán és nem vagyok hülye belőlük és szerintem elég logikus a gondolkodásom is. A ME és BME jön szóba. Mi a véleményetek melyik lesz pár év múlva is erős munka?

2015. jan. 3. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:

A műszaki menedzserrel az a probléma, hogy előbb vesznek fel egy mérnököt műszaki menedzser pozícióba, mint egy műszaki menedzsert. Szóval ha érdekel az a része is a dolognak, akkor is érdemes inkább valami igazi mérnöki szakot elvégezni. Vagy esetleg BSc valamilyen mérnök, és majd MSc-re menni műmenedzser szakra.

Az sokszor előfordul, hogy egy műszaki ember továbbképzi magát gazdasági ágon, de fordítva sajnos nem működik.

2015. jan. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, igen ezen én is gondolkodtam, hogy először műszaki aztán gazdasági. Szerintem ezen a vonalon is fogok elindulni. Várom még a válaszokat, tanácsokat.:)
2015. jan. 4. 11:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem a személyes tapasztalataim nem azt mutatják, amit az első válaszoló leír. Rengeteg műszaki menedzser ismerősöm van (baráti körben és rokonságban is van) és csak specifikus területeken vannak előnyben a gépészek a menedzserekhez képest.

Ha olyan pozíciót pályázik meg egy menedzser, amit egy gépész és menedzser is végezhet, akkor a diploma az szinte nem is számít. Ami számít, az a nagyon jó nyelvtudás, magabiztosság és hogy interjún el tudja magát adni.

Sajnos a gépészmérnök nagyon leszólja a menedzsert, de abszolút nem jogosan. Csak és kizárólag az adott egyénen múlik, hogy mennyit tud hozzászólni egy adott műszaki problémához, technológiai struktúra tervezéshez. Az egyetemen ahol tanultam ott a menedzser és gépész tanterv kb. 60%-ban megegyezett, amiben meg eltér, az sokszor abban tér el, hogy a menedzser tanul egy kis menedzsmentet, pénzügyet, számvitelt, statisztikát, míg nem tanul, dinamikát, automatikát, illetve kevesebb ismeretet kap géptanból, gépelemekből, anyagismeretből.

Nekem van olyan ismerősöm, aki már 10 éve menedzserként dolgozik és állandóan panaszkodik a frissen végzett gépészmérnök állományra. Egyrészt szakmailag sem felelnek meg teljesen, másrészt a műszaki szemléletük is hiányzik....Műszaki szemléletet pedig mindkét szakon lehet kapni, minden csak azon múlik, hogy ki mennyi időt áldoz az egyetemen és a tanrenden kívül is arra, hogy megértsen folyamatokat, elmélyítsen ismereteket.

Én azt mondom, ha a menedzser áll hozzád közelebb, akkor arra menj, ha a gépész, akkor arra.

A fizetés szempontjából történő választást nem ajánlanám, mert szerencsén is múlik a dolog.

Egyik kedves lány ismerősöm (igaz már végzés előtt 1 évvel elkezdett gyakornokoskodni az adott helyen) bruttó 360-at kap menedzserként, kezdő bérnek. Az az ismerősöm, aki több mint 10 éve dolgozik az adott szakmában, ő bruttó 320-at kap. Ez is azon múlik, hogy ki merre megy tovább, az egyetem után. Szerencse, vagy időben történő, alapos tervezés az egész...

Gépészeknél, pedig hatalmas a szórás, kereshetsz nagyon sokat is és "keveset" is, az én ismeretségi körömben mindkettőre van példa.

2015. jan. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

megkérdezhetem melyik egyetemre jártál?

a nyelvet próbálom tanulni mivel nyelvi gimibe járok, angolt és németet, de az angol sokkal jobban megy. Annak lenne értelme, hogy Bsc-n mondjuk egy gépészmérnök aztán Msc-n műszaki menedzser vagy fordítva jobb lenne?

2015. jan. 4. 14:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Gépészről nem nagyon tanulnál tovább műszaki menedzsernek, sőt az sem biztos, hogy egyáltalán továbbtanulnál. Átlagosan másfél - 2 évet csúszkálnak az emberek, szinte senki nem tanul tovább. Meg alapból nem is akarnak, mert találnak munkát Bsc-vel is.

Menedzserek azok általában továbbtanulnak, de kevesen mennek gépészre. Egyrészt nehezen veszik fel őket, mert csak a jobbak mehetnek, másrészt az a jellemző, hogy inkább gazdász irány felé mennek (műszaki menedzser egy sajátos módja annak, hogy ingyen juss el egy gazdász egyetemi szintű oklevélig). De a legtöbben menedzseren is inkább munkát keresnek végzés után.

Msc-zni manapság nem divat, mert nem elvárás a munkáltató részéről az Msc diploma, másrészt sokan megutálják az egyetemen a tanulást. Ha megnézed a felvételi adatokat, láthatod, hogy idén is alig jelentkeztek Msc-re az emberek.


Egyébként ME-n tanultam. :)

2015. jan. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:) Én is a ME-re akarok menni inkább mint a BME-re.
2015. jan. 4. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!