Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem és főiskolára nincs...

Egyetem és főiskolára nincs esélyem bekerülni és még nem tudom merre folytassam a tanulmányom. Tudok olyan sulit illetve olyan képzést szakot mondani amivel jól járnék el lehet vele helyszkedni?

Figyelt kérdés

2015. jan. 4. 02:05
 1/4 A kérdező kommentje:
helyezkedni* a szakmunkás szakok nem vonzanak.
2015. jan. 4. 02:11
 2/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem tudsz, mert kérdezed. De érdeklődj a politikai vonalon, arra lehetnél alkalmas.
2015. jan. 4. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van olyan főiskola ahova van esélyed bekerülni, ha van érettségid!

Akármilyen butának is gondolod magad (vagy akár ténylegesen buta is vagy), ha rászánsz egy évet, hogy felkészülj két érettségi tárgyból és jó eredménnyel emeltszintűzöl, akkor bárhova felvesznek amit kinéztél magadnak.

Keresd meg, hogy mihez lenne kedved és mindenképpen szerezz valamilyen diplomát, mert utána sokkal több lehetőséged nyílik meg, mégha nem is a szakmában dolgozol.

Az OKJ-kat felejtsd el, mert az csak nagyon rövidtávon segít munkát találni, nem lehet rá jövőt építeni.

Viszont, megfontolandó lehet elsőre egy felsőfokú szakképzés, amivel diplomát ugyan nem szerzel, de felkészít a BSc-re, behozhatod a lemaradásodat és még krediteket is beszámítanak majd a főiskolán.

2015. jan. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor magyarán tegyek le két db emelt tantárgyat és utána fősulira biztos hogy felvesznek?
2015. jan. 6. 01:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!