Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akik most felvételiznek,...

Akik most felvételiznek, azokat mennyire piszkálják a szüleik?

Figyelt kérdés
Engem naponta akár többször is basztatnak ezzel a témával,hiába mondom anyámnak hogy hagyjon már békén. Ugyanazt a dolgot elmondja ötször hatszor is akár,aztán meg csodálkozik ha én vagyok kiakadva tőle. Az iskolában is mindennapi témává vált hogy ki melyik suliba megy tovább.Sokszor már az idegösszeroppanásig üldöznek ezekkel a dolgokkal. Az előbb is itt magyarázott nekem az anyám hogy ezen múlik az álmom,meg ha elrontom ezt a 2x 45 percet,akkor lehet hogy be sem hívnak szóbelizni. Már elmondtam neki hogy felfogtam,de ő még midig prédikál nekem mintha ő lenne a világ ura. Elegem van ebből az egészből. Tud valaki valami tanácsot adni hogy,hogy tudnám "túlélni" az elkövetkezendő időszakot? Már azon is gondolkoztam hogy inkább a zenesuliban (hegedülök) kérek tanácsot a tanáromtól,mert ő még talán nem kezd el mégjobban beparáztatni engem :/

#szülő #felvételi #nemhagynakbékén
2015. jan. 4. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Engem nem szivatnak (annyira). En akartam atfelvetelizni (egy nagyon gyenge altalanos iskola es gimnaziumba jarok), en dontottem ugy, hogy meg akarom irni, eljek is vele. Bar ma elegge leb*szott hogy olvassam el a kerdeseket mert nem lesz jo, es volt egy nagy veszekedes, de ezt nagyjabol mindig elmondja, ha javitgatjuk a feladatsorokat.

En igazabol naponta tanulok, ugyhogy nincs is indoka szivatni, csak hogy figyeljek jobban a jobb pontok erdekeben.

Szerintem az lenne a leglogikusabb, ha megmodnanad neki, hogy melyik kozepiskolaban tanulsz tovabb, nem oszt, nem szoroz, mert minden iskolaban ugyanazt az erettsegit irod meg. Anyukam a Radnotiba jart, es mindig elmondja, hogy ugyanannyit ert el vele, mint ha abba jart volna, ahova en eddig (a nagybatyjam is odajart mert gyengebb tanulo volt. Max nem kellett volna fizikatanarhoz jarnia a nehez tananyag miatt.

Szerintem mond meg neki mindezt, es meg azt, hogy majd az erettseginel izguljon ennyire, mert az inkabb meghatarozza az eleted. De akkor se idegesitsen mert csak a stressz miatt fogod elrontani.

2015. jan. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
En magamtol irogatom a feladatsorokat.Nem kell nagyon noszogatnia,de szokott velem magyarra gyakorolni.Matekot egyedul kellene ,de arra nem tudom magam ravenni...Matek feladatsort csinalok,csak kulon nem gyakorlom...Hany pontosakat irsz?
2015. jan. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!